Svētdiena, 26.marts

redeem Eiženija, Ženija

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Latviešu leģionāru piemiņas gājiens Rīgā noslēdzies mierīgi; aizturēta viena sieviete

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Latviešu leģionāru piemiņas gājiens Rīgā noslēdzies mierīgi.

Acīmredzamu, skaļu incidentu pasākuma laikā nebija, lai gan to vēroja cilvēki, kas citus gadus protestēja pret gājiena norisi, piemēram, iepriekšējos gados aktīvi protestējušais Aleksandrs Giļmans.

Šodien pie Brīvības pieminekļa bija ieradusies sieviete, kas pēdējās dienās kļuvusi populāra sociālajos tīklos, jo apmeklēja veikalu, nesot iepirkumu somu ar Krievijas armijas karā pret Ukrainu izmantoto simbolu "Z". Šodien viņas apģērbu rotā pie krūtīm piešūts Krievijas karodziņš.

Pēc pārdesmit minūšu ilgas sarunas ar tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem sieviete tika iesēdināta Valsts policijas automašīnā un aizvesta.

Kopumā pasākums noslēdzies mierīgi, tā dalībnieki izklīduši, bet policisti turpina dežūrēt pie Brīvības pieminekļa.

Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte pauž, ka kopumā pasākums aizritējis bez būtiskiem incidentiem. Kopumā šogad gājienā piedalījās aptuveni 200 cilvēki, un tas faktiski ir mazākais šajā pasākumā piedalījušos cilvēku skaits pēdējos gados.

Savukārt attiecībā uz aizturēto sievieti Grāvīte norādīja, ka sieviete nogādāta iecirknī apstākļu noskaidrošanai un viņa iepriekš bijusi policijas redzeslokā. Šī persona ir arī vienīgā šogad šajā pasākumā aizturētā.

Kā ziņots, šodien Rīgā notika "Daugavas vanagu" rīkotais latviešu leģionāru piemiņas gājiens no Vecrīgas līdz Brīvības piemineklim.

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.