Rīgā ziņots par 138 cilvēkiem, kuri guvuši traumas nenotīrītā sniega dēļ

 
©Kaspars Krafts/F64

Rīgas pašvaldības policijai šoziem ziņots par 138 cilvēkiem, kuri guvuši traumas nenotīrītā sniega dēļ,  informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Rīgas pašvaldības policijā šoziem sākti 383 administratīvo pārkāpumu procesi saistībā ar nenotīrītu sniegu. Administratīvo pārkāpumu procesi pārsvarā uzsākti gadījumos, kuros ir nodarīts kaitējums - gūta trauma vai bojāts īpašums - un par nenotīrītiem jumtiem.

Kopš ziemas sezonas sākuma policijā saņemta informācija par 138 gadījumiem, kuros gājēji guvuši traumas - 127 no tiem nokrītot uz ietves, bet 11 gadījumos traumas gūta no jumta krītoša sniega vai ledus dēļ.

Tāpat saņemta informācija par 45 krītoša sniega vai ledus bojātām automašīnām.

Rīgas domes Administratīvā inspekcija laika posmā no 30.novembra līdz 21.decembrim izdevusi 306 administratīvos aktus saistībā ar nenotīrīto sniegu.

Par 258 adresēm pieņemti lēmumi par piespiedu sakopšanu. No šīm 108 (42%) adresēs tīrīšanu veica pašvaldības nolīgtais komersants, 18 (7%) adreses tika nodotas izpildei, bet 132 (51%) adresēs tīrīšanu veica pats īpašnieks vai apsaimniekotājs.