Mirušo piemiņas dienā Rīgā tiks organizēti papildus reisi sabiedriskajam transportam

 
©facebook.com

Svētdien, 21.novembrī, Mirušo piemiņas dienas pasākumu laikā atsevišķos sabiedriskā transporta maršrutos tiks norīkoti papildu reisi, informēja SIA "Rīgas satiksme" Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja pienākumu izpildītāja Inese Rozīte.

Papildu reisi tiks norīkoti, lai nodrošinātu pasažieru nokļūšanu līdz kapsētām.

Mirušo piemiņas dienā papildu reisi tiks organizēti 11.tramvaja maršrutā un 11., 12., 20., 29., 36., 39., 48. autobusa maršrutā.

11. maršruta tramvaji no plkst.9 līdz 18 kursēs pēc pagaidu kustības saraksta.

Laikā, kad pasažieru plūsma ir vislielākā, tramvaji kursēs ar deviņu līdz vienpadsmit minūšu intervālu.

11. maršruta autobusi pasažieru ērtībām no plkst.9 līdz 18 kursēs līdz Jaunciema kapiem.

Savukārt 19. maršruta trolejbusi vairākos reisos kursēs līdz pieturvietai "Dzintars".

Savukārt lielākas ietilpības transporta līdzekļi tiks norīkoti 9., 37., 56. autobusa maršrutā un 19. trolejbusa maršrutā.

Kā ziņots, svētdien, 21.novembrī Rīgas kapsētās notiks Mirušo piemiņas diena jeb svecīšu vakars. Pašvaldība aicina iedzīvotājus pasākuma laikā ievērot distancēšanos.

Mirušo piemiņas diena paredzēta Rīgas 22 kapsētās, kurās daudzi iedzīvotāji atcerēsies savus mūžībā devušos tuviniekus.

Cienot šo tradīciju, Rīgas pašvaldība aicina neaizmirst par epidemioloģiskās drošības prasībām - atturēties no plašas pulcēšanās, ievērot divu metru distanci ar personām, ar kurām nav kopīga mājsaimniecība, kā arī nepieciešamības gadījumā lietot mutes un deguna aizsegus.

Īpaši tiek lūgts izvērtēt risku un nepieciešamību apmeklēt kapsētu, ja ir elpceļu infekcijas pazīmes.

Svecīšu vakarā Rīgas pašvaldības policija pievērsīs uzmanību sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošanai kapu apkārtnē.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, policija aicina ne tikai ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus, bet arī nepārkāpt Ceļu satiksmes noteikumus, lai pēc tuvinieku atdusas vietu apmeklēšanas nebūtu rūgtuma par piemēroto sodu sakarā ar automašīnas novietošanu tam neparedzētā vietā.

Gatavojoties šai dienai, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Lāčupes, Ziepniekkalna un Miķeļa kapsētās ir veicis ceļu remontu, kā arī kapsētās uzstādīti bioloģisko atkritumu konteineri.