Policija piketā konstatējusi vairākus pārkāpumus; vērtēs organizatoru un apmeklētāju atbildību

 
©VP

Valsts policija (VP) saistībā ar šodien Rīgā notikušajiem piketiem ir konstatējusi vairākus epidemioloģiskās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumus,

Policijā norāda, ka piketa organizatoru un apmeklētāju atbildība tiks vērtēta. Vērtēšanā tiks izmantota arī informācija, kas pasākuma laikā tika fiksēta ar tehniskajiem līdzekļiem - videokamerām un droniem.

Valsts policijas aprēķini liecina, ka kopumā uz pieteikto piketu, pārkāpjot Ministru kabineta 360.noteikumus, bija sapulcējušies ap 1000 cilvēku, kuru skaits bija mainīgs dažādos laika periodos. Vienlaikus policija konstatējusi, ka, pretēji organizatoru interpretācijai, Krastmalā vienlaikus ar piketētājiem pārvietojās arī personas, kas devās savās ikdienas gaitās, bet nav pieskaitāmas apmeklētāju skaitam.

Personas pēc piketa Krastmalā devās gājienā uz Brīvības pieminekli, kur kopumā maksimālais cilvēku skaists bija līdz 500, bet drīz vien šīs personas pakāpeniski izklīda, norāda VP.

Komentējot to, ka daži no pasākuma organizatoriem un dalībniekiem publiski pauduši, ka policija atbalsta šo pasākumu, VP atkārtoti norāda, ka "policija kategoriski neatbalsta šādas aktivitātes, kas pārsniedz noteiktā pulcēšanās skaita ierobežojumus, tādējādi radot epidemioloģisko apdraudējumu sabiedrībai".