Rīgas pašvaldības izdevumi ieņēmumus pārsniegs par nepilniem 136 miljoniem eiro

 
©ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Rīgas pašvaldības izdevumi ieņēmumus pārsniegs par nepilniem 136 miljoniem eiro, paredz šodien Rīgas domes sēdē pieņemtie pašvaldības budžeta grozījumi.

Pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumus plānots palielināt par vairāk nekā 24 miljoniem eiro, bet izdevumus - par 35,9 miljoniem eiro.

Līdz ar to pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumi sasniegs 940 658 679 eiro, bet izdevumi - 1 076 566 113 eiro.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde, lai plašāk iesaistītos valsts ekonomikas sildīšanas pasākumos, Rīgas dome būtiski palielinās plānoto investīciju projektu apjomu.

Covid-19 krīzes izraisīto seku mazināšanai tiks īstenoti augstas gatavības investīciju projekti, kurus pirms to realizācijas izskatīs Ministru kabinets. Plānots, ka pašvaldība pieteiks papildus investīciju projektus vairāk nekā 78 miljonu eiro apmērā, kas tiks realizēti divos gados, no tiem 43,5 miljoni šajā gadā.

Projektu īstenošanai tiks izmantots aizņēmums, valsts budžeta līdzfinansējums un pašvaldības līdzfinansējums.

Lielākais projekts ir Austrumu maģistrāles 2. kārta, bet satiksmes jomā ieplānota arī veloceļu "Centrs - Ziepniekkalns", "Imanta - Daugavgrīva" izbūve, Maskavas un Krustpils ielas krustojuma pārbūve, satiksmes pārvada pār Kārļa Ulmaņa gatvi Jūrkalnes ielā remontdarbi.

Izglītības nozarē tiks realizēti projekti 15 miljonu eiro apmērā. Tostarp tīkla infrastruktūras izveide izglītības iestādēs, tehnoloģiskais nodrošinājums kompetenču izglītības īstenošanai, ventilācijas sistēmu izbūve trīs mācību iestādēs, higiēnas prasību nodrošināšana un teritoriju labiekārtošana pirmsskolas izglītības iestādēs. Pašvaldība īstenos arī digitālās transformācijas projektus.

Papildus lielajam investīciju projektu apjomam, pārdalīts arī finansējums, kas sākotnēji tika plānots pasākumiem, kuri Covid-19 pandēmijas dēļ nenotiks vai tiks realizēti mainītā formātā.

Tādējādi paredzēts finansējums projektam "Rīgas vasara 2021," piešķirti līdzekļi Mežaparka estrādes iekārtošanai un apsaimniekošanai, palielināts līdzfinansējums kultūras pieminekļu un sakrālā mantojuma saglabāšanai, piešķirts finansējums Rīgas Arhitektu biroja metu konkursiem par monumentāli dekoratīvā akcenta izveidošanu Neatkarības laukumā un Zolitūdes piemiņas laukumam, kā arī piešķirts finansējums aprūpes mājās pakalpojuma vaučera ieviešanai bērniem ar īpašām vajadzībām.