Vai tiks meklēti risinājumi, kā regulēt hosteļu darbību pēc traģiskā ugunsgrēka Rīgā?

© f64.lv, Kaspars Krafts

Iespējams, strupceļā nonākusi Ekonomikas ministrijas (EM) vadītā darba grupa risinājumu meklēšanai pēc traģiskā ugunsgrēka hostelī Rīgā, par ko liecina šodien izskanējušie atbildīgo institūciju secinājumi ziņojumos Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejā.

Kā pašvaldības deputātus informēja Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs, pirmajās darba grupas sēdēs tika uzklausīti priekšlikumi par to, ka nepieciešams definēt, kas ir hosteļi un regulēt to darbību.

Sarunās esot bijusi vienprātība, ka būtu jāskatās uz konkrētām platībām un pieļaujamo cilvēku skaitu, kuru drīkst izmitināt noteiktās telpās.

Savukārt uz Ministru kabinetu esot aizgājis ziņojums, kas neatspoguļojot darba grupā paustās atziņas un esot noziņots, ka Rīgas būvvalde nav veikusi savas funkcijas, un neesot rīkojusi pēcpārbaudes.

Kā uzsvēra Aronovs, tas neatbilstot patiesai situācijai.

Pēc viņa teiktā, viņam šobrīd neesot ticības, ka turpināsies darbs pie sistēmiskiem risinājumiem, jo esot atrasts vainīgais.

LETA jau ziņoja, ka Ekonomikas ministrija (EM) pārņēma ekspertu darba organizēšanu, kas pēc traģiskā ugunsgrēka nelegālajā hostelī Rīgā vērtē iespējamos risinājumus šādu objektu nepieļaušanai un kontrolei, līdz ar to savu darbību pārtrauca Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (PP) rosinātā ekspertu darba grupa.

Pēc 28.aprīļa ugunsgrēka nelikumīgā hostelī Merķeļa ielā, Staķis paziņoja, ka veidos starpinstitucionālu darba grupu, kas meklēs risinājumus, lai nākotnē nepieļautu līdzīgas traģēdijas.

Darba grupā darbojās pārstāvji no Iekšlietu ministrijas (IeM), Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ieņēmumu dienesta, Veselības inspekcijas, Viesnīcu un restorānu asociācijas, Rīgas Pašvaldības policijas, Rīgas pilsētas būvvaldes un citām pašvaldības struktūrām.

Eksperti minētajā formātā pēc traģiskā ugunsgrēka par iespējamiem risinājumiem diskutējuši vairākas reizes, taču šodien secināts, ka līdzīgus risinājumus meklē arī EM vadīta dažādu nozaru ekspertu grupa. Lai nenotiktu darba dublēšanās, Staķa rosinātā ekspertu grupa darbu neturpinās un turpmāk eksperti meklēs risinājumus EM vadītajā grupā, aģentūrai LETA apliecināja IeM parlamentārā sekretāre Signe Bole.

Jau ziņots, ka 28.aprīlī ugunsgrēkā kādā nelikumīgā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bojā astoņi cilvēki un vēl vairāki cieta. Šī traģēdija aktualizēja problēmu ar nelegāliem hosteļiem, jo neviena no atbildīgajām iestādēm nevarēja atbildēt, kam būtu bijis jāslēdz nelegāli strādājošo iestādi.

Latvijā

Saistībā ar e-adreses problēmām ir apzinātas amatpersonas, kuras nav atbildīgi pildījušas savus darba pienākumus, un tām līdz pirmdienai, 16.decembrim, ir jāiesniedz rakstiski paskaidrojumi, žurnālistus piektdien informēja Valsts digitālās attīstības aģentūras (VDAA) direktors Jorens Liops.

Svarīgākais