9. maijs: Cilvēki drūzmējas Uzvaras parkā; sastādīti vairāki pārkāpumu protokoli [papildināts]

 
©Ekrānuzņēmums no Facebook/Valsts policija

Saistībā ar Krievijā svinamās "Uzvaras dienas" atzīmēšanu Latvijā svētdien būtiski starpgadījumi nav konstatēti, bet par sabiedriskās kārtības un epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu uzsākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi gan Rīgā, gan Daugavpilī, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts policijas (VP) pārstāve Simona Grāvīte.

Lielākoties procesi uzsākti par pulcēšanos, nepakļaušanos policistu darbinieku likumīgajām prasībām, kā arī mutes un deguna aizsega nelietošanu. Konstatēti arī pārkāpumi saistībā ar bijušās PSRS simbolikas neatļautu izmantošanu.

Jau ziņots, ka iespējamu neatļautu pulcēšanos Daugavpilī policija pamanīja sociālajos tīklos. Likumsargi ir sākuši administratīvo procesu, tiek skaidroti apstākļi un iespējamās vainīgas personas tiks sauktas pie administratīvās atbildības.

Tāpat Daugavpilī tika konstatēta kāda automašīna, kas pārvietojās ar izkārtu karogu, tādējādi aizklājot valsts reģistrācijas numurzīmi, kā arī pēcāk bēga no policijas. Saistībā ar šo gadījumu uzsākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi.

Policija aizvien nodrošina kontrolētu cilvēku plūsmu pie pieminekļa Uzvaras parkā, Pārdaugavā, bet apmeklētāju skaits ir būtiski samazinājies, salīdzinot ar agru pēcpusdienu, kad vairākus simtus metru garā rindā pie pieminekļa stāvēja vairāki tūkstoši cilvēku.

Cilvēkiem nav ļauts uzkavēties pie pieminekļa un drūzmēties, likumsargi atgādina par divu metru distances ievērošanu un uzrauga, lai neveidotos pulcēšanās. Nepieciešamības gadījumā cilvēki tiek izkliedēti.

Tāpat joprojām tiek kontrolētas citas piemiņas vietas Rīgā un citviet Latvijā.

Lai noliktu ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā, Pārdaugavā, šopēcpusdien bija jāgaida vairākus simtus metru garā rindā.

Rindā uz ziedu nolikšanu gaidīja vairāk nekā 1000 cilvēku, un viņu skaits turpināja pieaugt.

Rinda no pieminekļa pakājes stiepās pāri Uzvaras bulvārim un pa parka celiņu paralēli Mārupītei un sakuru stādījumiem Aleksandra Grīna bulvāra virzienā.

Iepriekš Valsts policija sociālajā medija "Facebook" dalījās ar fotogrāfiju, kurā bija redzams, ka aizvien vairāk cilvēku dodas nolikt ziedus Uzvaras parkā. Policija sociālajā medijā "Facebook" ievietoja fotogrāfiju pulkstens 13:30.

Bildē ir redzams, ka liela cilvēku plūsma dodas nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa.

"Lai gan cilvēku paliek arvien vairāk, situācija saistībā ar 9. maija notikumiem tiek pilnībā kontrolēta visā valstī, dienesti strādā saskaņā ar izstrādāto sabiedriskās kārtības un drošības plānu," vēsta policija.

Saistībā ar epidemioloģiskās drošības prasību un sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumiem Rīgā un Daugavpilī ir uzsākti vairāki administratīvie procesi.

Jau vēstīts, ka Valsts policija slēgusi tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā, Pārdaugavā, kur parasti šajā dienā pulcējas Krievijā svinamās "Uzvaras dienas" atzīmētāji.

Iedzīvotāji tiek aicināti atnestos ziedus novietot uz galdiem pirms pieminekļa. Ziedus līdz piemineklim aiznes "Rīgas mežu" darbinieki.

Sanākušie pauž neapmierinātību par to, ka paši nevar aiznest ziedus līdz piemineklim, taču nekādi konflikti ar policiju pagaidām neveidojas.

Diviem bērniem policija aizrādīja par padomju armijas laiviņcepuru nēsāšanu. Totalitāro režīmu simbolu izmantošana publiskā vietā ir aizliegta.

Piemineklis ir iežogots ar dzeltenajām policijas barjerām, kas izvietotas gar Bāriņu ielu un Uzvaras bulvāri, kā arī virzienā no slēpju nomas mājas pāri parkam līdz Bāriņu ielai.

Uzvaras parka tuvumā esošajās ielās ir ierobežota transportlīdzekļu kustība, tostarp arī apstāšanās un stāvēšana. Atsevišķi cilvēki pauda neapmierinātību, ka Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojumā slēgtas sabiedriskā transporta pieturas, tādēļ līdz piemineklim nākas mērot tālāku ceļu.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, policija jau iepriekš aicināja iedzīvotājus svētdien nedoties pie pieminekļa Uzvaras parkā.

Ja tomēr tiks konstatēti epidemioloģisko noteikumu vai sabiedriskās kārtības pārkāpumi un iedzīvotāji neņems vērā likumsargu rekomendācijas, tiks sāktas administratīvo pārkāpumu lietvedības un piemēroti sodi, kas fiziskām personām var būt no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!