Daugavas stadiona ledus treniņu halle neatbilst ugunsdrošības prasībām [papildināts]

 
©f64.lv, Oksana Džadana

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) gatavos negatīvu atzinumu par Daugavas stadiona ledus treniņu halles atbilstību ugunsdrošības prasībām, apliecina VUGD preses pārstāve Agrita Vītola.

VUGD piektdien veica halles pārbaudi saistībā ar objekta nodošanu ekspluatācijā. Pārbaudes rezultātā sagatavots negatīvs atzinums, kurā norādītas konstatētās nepilnības, kas objektam ir jānovērš, lai tas atbilstu ugunsdrošības prasībām. Sestdienas pēcpusdienā atzinums nosūtīts objekta pārstāvjiem.

Daugavas stadiona ledus treniņu halles pārbaudē konstatētās neatbilstības ir saistītas ar to, ka objekta būvniecība vēl nav pabeigta, līdz ar to nav pilnībā pabeigti ar ugunsdrošības prasībām saistītie risinājumi.

Konkrētus nepilnību novēršanas termiņus dienestā neminēja, taču norādīja, ka tie ir atkarīgi no objekta būvnieku iespējām pabeigt iesāktos darbus objektā.

Plašāku informāciju iespējams iegūt pie objekta pārstāvjiem, jo detalizēts VUGD atzinuma par atbilstību ugunsdrošības prasībām saturs ir ierobežotas pieejamības informācija, norādīja dienestā.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs aģentūrai LETA sestdienas rītā norādīja, ka oficiāli VUGD atzinums Daugavas stadionā vēl nav saņemts, bet uz nepilnībām tika norādīts jau objekta apsekošanas laikā, kas bija piektdien, 7.maijā. Tādēļ uzreiz pēc VUGD vizītes tika sākta trūkumu novēršana, lai maksimāli operatīvi novērstu visas nepilnības un varētu organizēt atkārtotu VUGD vizīti, sacīja Severs.

"Šī ir tieša būvnieka - personu apvienības "ARMS" atbildība, lai objekts pilnībā atbilstu visām normatīvo aktu prasībām," uzsvēra Severs.

Viņš piebilda, ka nepieciešamo uzlabojumu veikšanu no laika grafika viedokļa vēl var atļauties, jo tas nekavē ledus liešanas procesu, kas pēc sekmīgas ledus pamatnes saldēšanas pabeigšanas sestdienas rītā ir sācies un norisinās abos laukumos, un ilgs vienu nedēļu.

Jau ziņots, ka Daugavas stadiona treniņa ledus halles nodošana ekspluatācijā ir iekavējusies, jo vēl nav izdevies saņemt visus nepieciešamos saskaņojumus.

"Nepieciešamo uzlabojumu veikšana laika grafiku varētu neiespaidot un varam atļauties tos veikt līdz nākamajai nedēļai. Tad, kad būs saņemti atlikušie atzinumi, tad arī gaidāms Būvniecības valsts kontroles biroja atzinums par būves pieņemšanu ekspluatācijā," aģentūrai LETA piektdien stāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!