Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

16. martā Rīgā nenotiks Leģionāru piemiņas pasākumi

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Leģionāru piemiņas pasākumu rīkotāji un viņu pretinieki epidemioloģiskās situācijas dēļ atsaukuši pašvaldībā iesniegtos 16.marta pasākumu pieteikumus, informē Rīgas dome.

16.martam bija pieteikti divi pasākumi. Tradicionāli bija pieteikts "Daugavas vanagu" gājiens uz Brīvības pieminekli, kā arī bija pieteikta Latvijas antinacistiskās komitejas sapulce.

Abi pieteicēji atsaukuši savus pasākumus pēc tam, kad pašvaldība atgādināja par valstī noteiktajiem ierobežojumiem saistībā ar epidemioloģisko situāciju, kas liedz rīkot publiskus pasākumus, tostarp sapulces, gājienus un piketus.

Ierasti arī Nacionālā apvienība (NA) šai dienā organizē gājienu no Rīgas Sv. Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim. Kā aģentūrai LETA pavēstīja NA, politiskais spēks vēl meklē risinājumus, kā paust pateicību leģionāriem atbilstoši tā brīža ierobežojumiem

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.