Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Cilvēku plūsmu Biķernieku meža takā un Anniņmuižas parkā regulēs policija

© Oksana Džadana/F64

Lai rūpētos par epidemioloģisko ierobežojumu un iedzīvotāju fiziskās distancēšanās prasību ievērošanu, kā arī sabiedrības veselību, izgaismotajā Biķernieku meža pastaigu takā un Anniņmuižas parkā iedzīvotāju plūsmu regulē Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki.

Izgaismojums Biķernieku meža takā un Anniņmuižas parkā, kas lielā iedzīvotāju pieplūduma dēļ uz laiku tika izslēgts, turpinās darboties. Abās pastaigu vietās svētku izgaismojums apskatāms no plkst.12 līdz 22, lai ikvienam apmeklētājam būtu iespēja izvēlēties sev izdevīgāko pastaigas laiku.

Vienlaikus Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas Pašvaldības policiju izstrādājusi vadlīnijas, lai nodrošinātu fiziskās distancēšanās prasības, kā arī citu epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu svētku noskaņā izgaismotajās vietās. Lai nepieļautu drūzmēšanās risku, šajās vietās dežurē Pašvaldības policijas darbinieki, kuri regulē cilvēku plūsmu. Ja pastaigu vietās būs sasniegts maksimāli pieļaujamais cilvēku skaits, policisti citus apmeklētājus takā neielaidīs, lūdzot atnākt laikā, kad šo vietu apmeklēšana atbildīs epidemioloģiskās drošības prasībām.

Tāpat policijas darbinieki turpinās brīdināt iedzīvotājus par masku valkāšanas nepieciešamību Biķernieku meža takā, Anniņmuižas parkā un citās izgaismotajās vietās Rīgas apkaimēs. Ja cilvēku skaits pastaigu takā tuvosies maksimāli pieļaujamam apmēram, apgaismojums Biķernieku alejā tiks ieslēgts zemākā intensitātē.

Rūpējoties par sabiedrības veselību, drošības vadlīnijas izstrādātas arī citās svētku noskaņā izgaismotajās vietās Rīgas pašvaldībā.

Izgaismotie svētku parki būs apskatāmi katru dienu līdz 10.janvārim, bet projektu organizatori aicina ikvienu pastaigas baudītāju ievērot valstī noteikto divu metru distancēšanos, lietot mutes un deguna aizsargmaskas, būt atbildīgiem pret sevi un citiem. Lielas drūzmēšanās gadījumā var nākties pārtraukt svētku apgaismojumu parkos, uzsvēra domē.

Rīgas dome lūdz iedzīvotājus šajā situācijā būt saprotošiem un ievērot nedrūzmēšanās prasības.

Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldība 21.decembrī pieņēma lēmumu uz laiku apturēt svētku noformējuma izgaismošanu Biķernieku meža alejas un Anniņmuižas parka pastaigu takās, kur brīvdienās pulcējās liels skaits cilvēku. Šāds lēmums pieņemts, lai nodrošinātu valstī noteiktos ierobežojumus un novērstu cilvēku drūzmēšanās riskus.

Vēlāk svētku noformējuma izgaismojums Biķernieku meža alejas un Anniņmuižas parka pastaigu takās atjaunots.

Šogad pirmo reizi, sagaidot Ziemassvētkus, līdztekus ierastajam noformējumam, svētku rotā ietērpti arī seši Rīgas parki un iecienītas pastaigu vietas, tādējādi papildinot pilsētvides noformējumu ne tikai galvaspilsētas centrā, bet arī apkaimēs, dodot iespēju cilvēkiem svētku noskaņu baudīt tuvāk savām dzīvesvietām.