Atrastas trīs lielās Rīgas laukumiem domātās Ziemassvētku egles

 
©F64, Dāvis Ūlands

Tradicionāli katru gadu Rīgas domes priekšsēdētājs kopā ar SIA “Rīgas mežu” pārstāvjiem novembrī apmeklē kādu no “Rīgas mežu” mežniecībām, lai meklētu lielās Ziemassvētku egles Rīgas laukumiem.

Atrodoties pašizolācijā, Rīgas domas priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis šogad nevarēja izvēlēties Ziemassvētku egles, tāpēc trīs lielākās un skaistākās egles Tīreļu mežniecībā atrada “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš kopā ar Tīreļu mežniecības mežzini Andri Greidānu.

Atrastās egles priecēs Rīgas iedzīvotājus un apmeklētājus Doma laukumā, 11. novembra krastmalā (pie Akmens tilta) un Rātslaukumā.

“Pilsētas dekorēšanai izvēlētās egles ir 15 līdz 17 metrus garas, aptuveni 30 gadus vecas. Veicot kailcirti 2003. gadā, tika saglabātas atsevišķas egles, kas šogad tiks nogādātas uz Rīgas centru. Izcirtumā tika sagatavota augsne un ierīkota priežu kultūra. Atrastās Ziemassvētku egles atrodas Tīreļu mežniecības Tīreļu iecirkņa 179. kvartālā,” stāsta Aivars Tauriņš, SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs.

Šogad “Rīgas mežu” apsaimniekotajos mežos tika iestādīti gandrīz miljons stādu, no kuriem 150 325 ir egles. Kokaudzētavā “Norupe” iestādītas 1250 Ziemassvētku eglītes. Šobrīd tās ir tikai 15-20 cm garas, bet pēc 50 gadiem varbūt tieši kāda no tām Ziemassvētkos rotās Rīgas laukumus!