11. novembrī notiks Brīvības pieminekļa izgaismošanas mēģinājums

 
©F64, Mārtiņš Zilgalvis

Šogad 11.novembrī, Lāčplēša dienā, notiks Brīvības tēla fasādes izgaismošanas mēģinājums. Tā mērķis ir pārliecināties, vai iepriekš veiktā digitālā modelēšana un veiktie gaismu aprēķini būs atbilstoši vajadzībām konkrētajā vidē. Interesentiem būs iespēja redzēt, kā projekta ietvaros tiks izgaismots Brīvības tēls, kas šobrīd grimst tumsā jau pēc plkst. 18.00, ziņo Ilze Ošāne no Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda.

Pateicoties ziedotājiem un projekta atbalstītājiem, Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds arhitekta Austra Mailīša vadībā sagatavojis arhitektonisko koncepciju un, piesaistot kompetentus Latvijas gaismu tehnoloģiju māksliniekus, arī izgaismošanas tehnoloģisko projektu.

Pēc arhitektoniskās koncepcijas sabiedriskās apspriešanas ir pabeigts darbs pie būvprojekta minimālā sastāvā, kas iesniegts izvērtēšanai Rīgas pilsētas būvvaldē, lai saņemtu būvatļauju.

Vienlaikus turpinās darbs pie būvprojekta turpmākas izstrādes un projekta realizēšanas sagatavošanās - projektētāji gatavo elektrības tīklu projektu, SIA "Labie koki" veic pieminekļa tuvumā esošo koku sakņu izpēti, lai, uzstādot gaismu balstus, nekaitētu zaļajai zonai ap Brīvības pieminekli. Jau zināms, ka, sniedzot savu atbalstu Brīvības pieminekļa izgaismošanai, izgaismošanas balstus ražos viens no vadošajiem metāla apstrādes ražošanas uzņēmums Baltijā "TECHNOPALI NORTH EUROPE".

2020.gada 11.novembrī notiks Brīvības pieminekļa izgaismošanas mēģinājums. Interesenti varēs aplūkot izgaismotu Brīvības tēlu no plkst. 18:00 līdz plkst. 23:00. Brīvības pieminekļa izgaismojuma mēģinājums būs skatāms no Laimas pulksteņa puses, virzienā uz Brīvības Bulvāri. Ikvienu skatītāju un interesentu aicinām ievērot 2m distanci un valstī noteiktos ārkārtas stāvokļa noteikumus.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!