Nepieciešamības gadījumā Covid-19 pacientu stacionēšanai varētu izmantot Ķīpsalas izstāžu zāli

© F64, Nora Krevneva

Ja gadījumā situācija to pieprasīs, Covid-19 pacientu stacionēšanai varētu izmantot Ķīpsalas izstāžu zāli, Latvijas Radio sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka ar šādu piedāvājumu vērsies "BT1" valdes priekšēdētājs un halles īpašnieks Viesturs Tīle. Izsakot pateicību halles īpašniekam par piedāvājumu, ministre tomēr pauda cerību, ka tas nebūs jāizmanto.

Patlaban krājumos jau stāv nepieciešamais aprīkojums un priekšdarbi šādas ieceres realizēšanai ir izdarīti, atklāja ministre.

Vaicāta, cik papildu gultasvietu šādā veidā varētu rast, ministre sacīja, ka tas būtu atkarīgs no pašas vietas, tomēr pavasarī, kad tika saņemts piedāvājums no programmatūru attīstītāja "Mikrotīkls", tika piedāvāta ēka ar 200 gultu ietilpību.

Tomēr, kā norādīja Viņķele, minētais "Mikrotīkla" piedāvājums bija spēkā līdz septembrim.

Kā vēstīts, pēc valdības ārkārtas sēdes Viņķele otrdien atzina, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmai būtu kritiski, ja slimnīcās nonākušo Covid-19 pacientu skaits pārsniegtu 500.

Ministre atzina, ka Latvijas slimnīcās pašlaik ir 250 "infekcijas gultas", kas ir pieejamas un specifiski domātas infekcijas slimību pacientu ārstēšanai. "Šobrīd tās ir piepildītas," skaidroja politiķe.

Jau ziņots, ka pavasarī "Mikrotīkls", kas pasaulē pazīstams ar zīmolu "MikroTik", piedāvāja Veselības ministrijai bezatlīdzības nomā uz gadu nodot biroja telpas mobilo hospitāļu izveidošanai, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma juriste Linda Rumbeniece.

Viņa skaidroja, ka uzņēmuma telpas bezatlīdzības nomā ir zināma drošības mehānisma jeb rezerves plāna radīšana ar mērķi nodrošināt operatīvu pušu rīcību atbilstošas vides ierīkošanai un pielāgošanai, tādā gadījumā, ja Veselības ministrijai būs tāda nepieciešamība un vajadzība pēc papildus telpām.

Latvijā

Finanšu nozares asociācijas (FNA) apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajos desmit mēnešos četrām lielākajām bankām Latvijā ir izdevies novērst finanšu krāpšanas mēģinājumus un pasargāt klientu līdzekļus vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā. Tomēr šajā pašā periodā krāpniekiem izdevies izkrāpt vairāk nekā 13 miljonus eiro. Visbiežāk krāpšanas gadījumi ir saistīti ar investīciju krāpniekiem (78% gadījumu novērsti) un telefonkrāpniekiem (51% gadījumu novērsti).

Svarīgākais