Policija sākusi 3 lietas par protestu "Marsa velotreka" teritorijā; pārkāpējiem draud 5000 euro sods

© Valters Caps/F64 Photo Agency

Valsts policija (VP) kopumā sākusi trīs administratīvā pārkāpuma procesus par pirmdien notikušo nesankcionēto protesta akciju pret koku izciršanu bijušā "Marsa velotreka" teritorijā. Pret divām personām sākti administratīvā pārkāpuma procesi par huligānismu. Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

Savukārt par faktu sākts administratīvā pārkāpuma process par piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu fiziskām personām var piemērot brīdinājumu vai līdz 350 eiro lielu sodu, bet juridiskajām personām - līdz 2900 eiro lielu sodu.

Patlaban policija turpina pārbaudīt un skaidrot pirmdienas notikumu apstākļus, bet lēmumi par sodu piemērošanu vēl nav pieņemti.

Jau ziņots, ka bijušajā "Marsa velotreka" teritorijā 31.augustā ieradās strādnieki un sāka zāģēt kokus. Koki tika zāģēti raitā tempā, savukārt krūmi - uzreiz tika šķeldoti. Bijušā velotreka teritorija tiek sagatavota, lai būvētu Valsts drošības dienesta jauno ēku.

Protestējot pret koku zāģēšanu, "Marsa velotreka" koku aizstāvji pirmdienas rītā traucēja satiksmi Brīvības gatvē. Notikuma vietā ieradās aptuveni 20 aktīvisti, kuri pa gājēju pāreju kājām un ar velosipēdiem lēnām šķērsoja Brīvības gatvi. Daži aktīvisti kliboja vai pat rāpoja, aizkavējoties pie sarkanās gaismas. Tādējādi tika traucēta satiksme.

Notikuma vietā ieradās policijas papildspēki. Policisti regulēja satiksmi, lai mazinātu sastrēgumu, taču ik pa laikam kāds protestētājs nogūlās uz ceļa braucamās daļas. Tam sekoja policijas reakcija, un protestētāji tika nonesti ielas malā.

Tāpat protestētāji mēģināja bloķēt transporta iebraukšanu bijušā velotreka teritorijā.

Jau iepriekš saistībā ar ēkas būvniecību notikuši vairāki incidenti, kas noslēgušies ar kriminālprocesu ierosināšanu. Jūnijā trīs aktīvistiem policija inkriminēja huligānismu par iekļūšanu VDD topošās ēkas būvniecības teritorijā.

Savukārt aprīlī kļuva zināms, ka VP atzinusi par aizdomās turēto toreizējo Rīgas domes deputāta kandidātu, pilsētvides aktīvistu Māri Kalēju (AP/P) VDD ēkas būvniecības teritorijas žoga bojāšanā.

Latvijā

Pēc 24 pastāvēšanas gadiem leģendārā grupa “Apvedceļš” maina nosaukumu uz “Drošais ceļš” un šīs vasaras koncertprogrammu veltīs ambiciozai misijai – vērst sabiedrības uzmanību uz vieglprātīgu attieksmi pret satiksmes drošību. Ar pirmo singlu “Pālis pie stūres nav brālis” grupa kopā ar VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) piesaka kampaņu, aicinot cilvēkus nesēsties pie stūres alkohola reibumā un īpašu uzmanību pievēršot lielajam ceļu satiksmes negadījumu skaitam uz vietējas nozīmes un lauku ceļiem.