Vislielākais atbalsts Rīgas domes vēlēšanās patlaban "Attīstībai/Par!" un "Progresīvo" sarakstam

 
©Oksana Džadana/F64 Photo Agency

Vislielākais atbalsts Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās patlaban ir "Attīstībai/Par!" un "Progresīvajiem" (AP/PRO), kam seko iepriekš līderpozīcijās bijusī "Saskaņa", vēsta Latvijas Televīzija (LTV), atsaucoties uz socioloģisko pētījumu centra SKDS veikto aptauju.

Izvērtējot visu aptaujāto pilsoņu atbildes, redzams, ka pirmajā vietā ir AP/PRO saraksts - gandrīz 14,9%, tad seko "Saskaņa" ar 14,1%, tālāk Nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības saraksts - 7,7%, "Jaunā Vienotība" - 5,9%, "Gods kalpot Rīgai" - 5,6%, Jaunā konservatīvā partija - 4,5%, Latvijas Krievu savienība - 3,6%, Zaļo un Zemnieku savienība - 3,5%, "Jaunā Saskaņa" - 3,4%.

"Jaunā Saskaņa" aptaujā tika ievietota pirmo reizi.

Par "KPV LV" balsotu tikai 1,5% pilsoņu, bet pavisam neliels atbalsts ir mazāk zināmajiem politiskajiem spēkiem, kas pieteikuši savus kandidātu sarakstus vēlēšanās.

Aptuveni ceturtajai daļai jeb 26,1% aptaujāto bija grūti pateikt, par ko viņi balsotu un vai ies uz vēlēšanām. Savukārt 4,7% no aptaujātajiem jau tagad zina, ka vēlēšanās nepiedalīsies, bet 3,4% - piedalītos, bet nebalsotu.

Kā vēstīts, Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām reģistrēti 15 politiskie spēku kandidātu saraksti.

Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva problēmas atkritumu apsaimniekošanā. Vēlāk domes vadība vienojās ar opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem sasaukt trīs domes sēdes pēc kārtas un nenodrošināt tajās kvorumu. Pēc trim nenotikušām domes sēdēm Rīgas domi varēja atzīt par rīcībnespējīgu un lemt par tās atlaišanu. Un februāra vidū Saeima atbalstīja, vēlāk prezidents izsludināja likumu par domes atlaišanu.

Taču vēlēšanas nācās atlikt Covid-19 dēļ, un Saeimā 16.aprīlī steidzamības kārtā vienojās atbalstīt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rīkošanu 29.augustā.