No Juglas līdz Baltezeram izveidojies pamatīgs sastrēgums [papildināts]

 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Sestdienas, 23.maija pēcpusdienā, pie Rīgas robežas izveidojies pamatīgs sastrēgums.

Divu automašīnu sadursme ir notikusi netālu no Rīgas robežas Berģos. Tās dēļ, dodoties ārā no Rīgas, sastrēgums ir jau Brīvības ielā Juglā, bet vēl sliktāka situācija kļūst pēc Juglas ielas pievienošanās.

Pēc avārijas vietas satiksme normalizējas, taču mašīnu joprojām ir daudz. Tā rezultātā palēnināta satiksme ir arī ap Vidzemes un Tallinas šoseju viaduktu. Kā liecina mobilo aplikāciju dati, vēl viena avārija ir notikusi arī Baltezerā, tāpēc autovadītājiem jārēķinās ar "korķi" arī uz Tallinas šosejas visā posmā no viadukta līdz Baltezeram.

Ceļu satiksmes aplikācijas liecina, ka mazāki sastrēgumi veidojas arī virzienos no Rīgas uz Bausku, Jelgavu un Jūrmalu.

Ekrānšāviņš no instagram

Atgādinām, ka Latvijā joprojām ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikts, ka:

  • pulcēšanās gan iekštelpās, gan ārtelpās ir atļauta, ja pasākumā vienlaikus ir ne vairāk kā 25 cilvēki, pasākuma laiks iekštelpās nepārsniedz trīs stundas, kā arī pasākuma organizators nodrošina citu ierobežojumu ievērošanu un dezinfekcijas līdzekļu pieejamību tā dalībniekiem. Tāpat noteikts, ka kultūras, izklaides, sporta un citas atpūtas vietas darbu uzsāk ne agrāk kā pulksten 7.00 un beidz ne vēlāk kā pulksten 24.00. Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros var darboties visi veikali.
  • Kultūras, sporta, izklaides un citās atpūtas un reliģiskās darbības veikšanas vietās vienlaikus var atrasties tāds personu skaits, lai varētu ievērot savstarpēju divu metru distanci, kā arī citus sociālās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus.

  • Neievērojot divu metru distanci, vienlaikus pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās vēl aizvien var ne vairāk kā divas personas, kā arī personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā, un personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

  • Organizēti sporta treniņi atļauti, ja to norisei vienā treniņgrupā vienlaikus pulcējas ne vairāk kā 25 personas, nodarbības laiks iekštelpās nepārsniedz trīs stundas un treniņu vada persona, kura atbilst normatīvajos aktos par sporta speciālistu sertifikāciju noteiktajām prasībām. Tāpat personām jāievēro savstarpēja divu metru distance. Nevar tikt pieļauts, ka fiziski pārklājas dažādu treniņgrupu plūsmas, kā arī noteikti citi ierobežojumi.
  • Ministru kabineta lēmums nosaka, ka sabiedriskajā transportā jāvalkā mutes un deguna aizsegi.