Rīgas dome maznodrošinātām, trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm piešķirs dāvanu kartes pārtikai

 
©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Rīgas domes pagaidu administrācija šodien attālinātā sēdē nolēma maznodrošinātām, trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm piešķirt dāvanu kartes pārtikas iegādei mazumtirdzniecības veikalos.

Lēmums paredz piešķirt mazumtirdzniecības veikala norēķinu karti pārtikas produktu iegādei maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm, kā arī daudzbērnu ģimenēm, kas ir reģistrētas Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā.

Kartes nominālvērtība vienam bērnam tiks aprēķināta 1,42 eiro apmērā par katru darba dienu ārkārtējās situācijas periodā, sākot no 13.marta.

Saskaņā ar Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas datiem, atbalsts tiks piešķirts 13 031 bērnam, no kuriem 1559 aug trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenēs, bet 11 472 bērnu ir ģimenēs, kas reģistrētas Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā. No 13 031 izglītojamajiem 4079 apgūst pirmsskolas izglītības programmu, bet 8952 pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu.

Saskaņā ar lēmumu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments iepirkuma procedūras rezultātā izvēlēsies komersantu, kas nodrošinās kartes izgatavošanu un piegādi. Ģimenes varēs iegādāties tikai pārtikas preces un būs liegts iegādāties enerģijas dzērienus, alkoholu, tabakas izstrādājumus.

Ja ārkārtējās situācijas laikā pieaugs tādu ģimeņu skaits, kuras var saņemt šo atbalstu, departaments veiks papildu karšu pasūtījumu, tās vērtību nosakot skaitot no dienas, kad ģimene ieguvusi trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statusu vai reģistrēta Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā.

Ja ārkārtējās situācijas periods tiks pagarināts, departaments papildinās karšu nominālvērtību uz ārkārtējās situācijas laiku, bet ne ilgāk kā līdz 2019./2020.mācību gada beigām.