Koronavīrusa riski: "Rīgas satiksme" nodrošina darbiniekus ar dezinfekcijas līdzekļiem

 
©F64 Photo Agency

Lai mazinātu potenciālos jaunā koronavīrusa "Covid-19" izplatīšanās riskus, SIA "Rīgas satiksme" vadība ir uzdevusi nodrošināt transportlīdzekļu vadītājus, kontrolierus un klientu apkalpošanas centru darbiniekus ar individuālajiem dezinfekcijas līdzekļiem, kā arī aicina aktīvi tos izmantot, liecina uzņēmuma publicētā informācija.

Uzņēmumā norāda, ka tas apzinās riska pakāpi saistībā ar iespējamo koronavīrusa izplatību Latvijā, un, ņemot vērā publiskajā telpā izskanējušās ziņas, aktīvi sadarbojas ar Slimību profilakses un kontroles centru.

Lai mazinātu potenciālos riskus, uzņēmuma vadība ir uzdevusi nodrošināt transportlīdzekļu vadītājus, kontrolierus un klientu apkalpošanas centru darbiniekus ar individuālajiem dezinfekcijas līdzekļiem, kā arī aicina aktīvi tos izmantot.

Tramvaju, trolejbusu un autobusu saloni Rīgā tiek tīrīti katru dienu, taču, ņemot vērā potenciālos riskus, uzņēmuma vadība arī uzdevusi pievērst pastiprinātu uzmanību transportlīdzekļu ikdienas uzkopšanas un tīrīšanas darbiem.

"Aicinām arī pasažierus būt piesardzīgiem un pēc iespējas biežāk izmantot individuālos aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļus, atrodoties ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī publiskās vietās," pauž uzņēmumā.

Kā ziņots, Latvijas iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām tiek attiecināti īpaši pasākumi, speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību un ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas. Parādoties saslimšanas simptomiem - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums vai apgrūtināta elpošana, jāierobežo kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām, nekavējoties jāzvana 113, jāinformē ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.

Speciālisti iesaka, ja bērns pēdējo 14 dienu laikā bija ceļojumā kādā no koronavīrusa "Covid-19" skartajām valstīm vai teritorijām, bērnam neapmeklēt izglītības iestādi, vecākiem sazināties ar ģimenes ārstu un sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma.

Latvijas ceļotājiem ļoti populārs galamērķis ir Itālija, tostarp kalnu slēpošanas kūrorti valsts ziemeļos, taču Itālijā ir lielākais koronavīrusa "Covid-19" gadījumu skaits Eiropā.

Igaunijā ceturtdien apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu "Covid-19", un saslimušais cilvēks valstī ieradies ar autobusu no Rīgas, paziņojis sociālo lietu ministrs Tanels Kīks.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!