"Rīgas satiksmes" valde strādā pie uzņēmuma izdevumu samazināšanas

 
©Vladislavs Proškins/F64

"Rīgas satiksme" valde patlaban aktīvi strādā pie uzņēmuma izdevumu optimizācijas, sevišķi uzmanību veltot uzņēmuma iekšējo resursu optimizēšanai, informēja uzņēmuma pārstāve Baiba Bartaševiča.

Uzņēmumam no Rīgas domes budžeta šogad plānots piešķirt 130 miljonu eiro dotāciju, taču jau iepriekš medijos izskanējusi informācija, ka visu izdevumu segšanai būtu nepieciešami aptuveni 150 miljoni.

Pēc Bartaševičas teiktā, uzņēmuma valde patlaban aktīvi strādā pie budžeta efektivizācijas, pārskatot izdevumu pozīcijas. Sevišķi uzmanība gan tiekot veltīta sadaļām, kas neietekmē sabiedriskā transporta kvalitāti un pasažieru komfortu.

Piemēram, budžets tiek pārskatīts tādās sadaļās, kā vadības autoparks, sakaru sistēmas izdevumi un citi iekšējie resursi. "Tāpat valde ļoti rūpīgi seko līdzi iepirkumu procesam, lai izvēlētos saimnieciski izdevīgāko cenu," norādīja Bartaševiča, vienlaikus vēršot uzmanību, ka izmaksu pieaugumam ir arī "ārēji un objektīvi apstākļi", piemēram, akcīzes nodokļa pieaugums degvielai, kas savukārt tālāk ietekmē materiālu un pakalpojuma izmaksas.

To, vai izdevumu efektivizācijas rezultātā varētu tikt "revidēts" arī sabiedriskā transporta atlaižu klāsts vai arī varētu tikt likvidēti kādi maršruti - uzņēmumā pagaidām nekomentēja.

Jauna valde uzņēmuma ir kopš janvāra vidus, kad konkursa kārtībā tajā tika iecelta Džineta Innusa, Inga Krūkle un Jānis Golubevs.