Rīga apspriež gatavību koronavīrusam

 
APSPRIEDE. Pat ja pašreizējās prognozes par jaunā koronavīrusa izplatību neliecina, ka Latvijai varētu draudēt šī vīrusa izraisīta epidēmija, tomēr Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja sēdē apsprieda Rīgas gatavību rīkoties epidēmijas sakarā. Komitejas vadītāja prof. Baiba Rozentāle norādīja, ka koronavīruss ir gaisa pilienu infekcija, kas izplatās tieši tāpat kā gripa, un arī profilakses pasākumos galvenais ir personiskās higiēnas ievērošana ©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja, uzklausot ziņojumus par jaunā koronavīrusa izplatību pasaulē un galvaspilsētas gatavību iespējamai epidēmijai, secināja, ka Rīgas pašvaldība kopumā ir gatava situācijai, ja pilsētā kādam no iedzīvotājiem diagnosticētu koronavīrusa saslimšanu.

Latvijā pašlaik nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu 2019-nCoV. Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka pasaulē kopumā ziņots par 60 330 laboratoriski apstiprinātiem saslimšanas gadījumiem. Tostarp saslimuši arī 16 veselības aprūpes darbinieki. 1369 pacienti ar nopietnām blakusslimībām ir miruši. Koronavīrusa saslimšanas gadījumi reģistrēti arī ārpus Uhaņas pilsētas Ķīnā, Latvijai tuvākās valstis ir Somija, Zviedrija, Vācija.

Kaimiņvalstīs - ne Lietuvā, ne Igaunijā - saslimšana ar jauno koronavīrusu nav reģistrēta. «Mūsu uzdevums ir nepieļaut vīrusa izplatību, jo tas rada gan cilvēkresursu, gan ekonomiskos zaudējumus. Epidēmijas gadījumā tiktu būtiski apgrūtināta arī iestāžu un skolu darbība,» sacīja Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja, Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste profesore Baiba Rozentāle. Savukārt Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs uzsvēra, ka pašvaldība ir gatava dažādām situācijām - iespējamai iestāžu slēgšanai, īpašiem aizsardzības pasākumiem tiem darbiniekiem, kam jāstrādā klientu apkalpošanas jomā, kā arī dažādiem informatīviem pasākumiem. Iespējamie rīcības scenāriji ir sagatavoti arī Rīgas lidostai un Rīgas autoostai. B. Rozentāle uzsvēra, ka Eiropas Komisija īpašā sēdē izskatījusi iespējamos jaunā koronavīrusa izplatības mērogus un atbilstošos scenārijus Eiropā. «Labākais no scenārijiem ir šie atsevišķie ievestie gadījumi, bet, ievērojot straujo un neparedzamo vīrusa izplatību Āzijā, tiek prognozēta iespējama epidēmija Eiropā. Līdz ar to Eiropas Komisija ir noteikusi, ka katrai no dalībvalstīm jāaktualizē sava gatavība iespējamai epidēmijai,» sacīja B. Rozentāle.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!