Rīgas atkritumu konkursa uzvarētāji rezultātus pārsūdzēt netaisās

 
©Kaspars Krafts/F64

Atkritumu apsaimniekotāji "Eco Baltia vide", "Clean R" un "Pilsētvides serviss" kopā ar "Lautus" nepārsūdzēs Rīgas atkritumu konkursa rezultātus,  pastāstīja uzņēmumu pārstāvji.

"Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts norādīja, ka uzņēmums dalībai iepirkumā bija sagatavojis konkurētspējīgu piedāvājumu, lai nepārtrauktā režīmā nodrošinātu kvalitatīvus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus. Viņš pauda gandarījumu, ka uzņēmuma piedāvājumu Ziemeļu izpilddirekcijas Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā kā labāko atzinusi arī iepirkuma komisija, līdz ar to iepirkuma rezultātus neplāno pārsūdzēt.

"Ņemot vērā apjomīgās iepirkuma prasības un nepieciešamās vairāk nekā divu miljonu eiro investīcijas darba sākšanai jaunajā apkalpošanas teritorijā, esam sākuši sagatavošanās priekšdarbus, lai pēc iepirkuma rezultātu pārsūdzēšanas termiņa beigām un līguma noslēgšanas ar Rīgas domi varam operatīvi sākt līgumu noslēgšanu ar iedzīvotājiem un trīs mēnešu laikā pilnā apmērā sagatavoties pakalpojumu sniegšanai," atzīmēja Aizbalts.

Aizbalts uzsvēra, ka "Eco Baltia vide" mērķis ir nodrošināt atkritumu izvešanas pakalpojumu nepārtrauktību un pieejamību, tostarp, attiecībā uz atkritumu šķirošanas infrastruktūru.

"Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs atklāja, ka atkritumu apsaimniekotājs ir iepazinies ar iepirkuma rezultātiem, un par tālākajām darbībām komentārus sniegs pēc tam, kad iepirkuma rezultāti būs stājušies spēkā - pēc pārsūdzības termiņa beigām.

Arī "Pilsētvides serviss" sniegs detalizētākus komentārus un paudīs savu pozīciju pēc konkursa rezultātu pārsūdzības perioda, aģentūru LETA informēja uzņēmumā. Patlaban uzņēmuma valdes darba kārtības plānā esot tikšanās un pārrunu veikšana ar SIA "Lautus", kuru laikā tiks izstrādāts turpmākais rīcības plāns, kā arī apkopoti izvērsti komentāri, ko sniegt medijiem.

LETA jau ziņoja, ka pirmdien Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta izsludinātajā iepirkumā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā par uzvarētājiem atzīti četri komersanti.

Aģentūra LETA noskaidroja, ka Rīgas Austrumu izpilddirekcijas Centra rajona un Latgales priekšpilsētas administratīvo teritoriju, kā arī Pārdaugavas izpilddirekcijas Kurzemes rajona administratīvo teritoriju apsaimniekos "Clean R".

Par uzvarētāju Pārdaugavas izpilddirekcijas Zemgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā atzīti "Lautus" un "Pilsētvides serviss", bet par uzvarētājiem Ziemeļu izpilddirekcijas Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā - "Eco Baltia vide".

Patlaban līgumi ar uzvarētājiem vēl nav noslēgti, jo 11 dienu laikā rezultātus var apstrīdēt.

"Eco Baltia vide" piešķirtajā Ziemeļu rajona un Vidzemes priekšpilsētas zonā ir aptuveni 260 000 iedzīvotāju. Tam seko Centra un Latgales priekšpilsētas zonā ar aptuveni 203 000 iedzīvotāju. Tikmēr Kurzemes rajonā ir aptuveni 127 000 iedzīvotāju, bet Zemgales rajonā - 103 000 rīdzinieku. Teritoriāli vislielākā būs Ziemeļu rajona un Vidzemes priekšpilsētas zona, kas aizņems aptuveni 13 297 hektārus platības, savukārt Zemgales rajons - aptuveni 3966 hektārus. Kurzemes rajons tikmēr teritoriāli aizņems aptuveni 7615 hektārus lielu platību, bet centra rajons un Latgales priekšpilsēta - aptuveni 4970 hektārus.

Kurzemes rajonā ietilps tādas apkaimes kā Daugavgrīva, Ķīpsala, Imanta, Zasulauks, Buļļi, Bolderāja un citas. Savukārt centra un Latgales priekšpilsētas zona aptvers Ķengaragu, Grīziņkalnu, Vecrīgu, Pļavniekus, Rumbulu un citas apkaimes. Ziemeļu rajona un Vidzemes priekšpilsētas zonā ietilpst tādas apkaimes kā Brasa, Dreiliņi, Mežciems, Purvciems, Mežaparks, Sarkandaugava, Teika un citi. Tikmēr Zemgales priekšpilsētā ietilps Āgenskalns, Zolitūde, Ziepniekkalns, Pleskodāle u.c.

Kā ziņots, 5.decembrī, balstoties uz jaunajiem Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, tika izsludināts atkārtots konkurss par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā. Jaunie noteikumi stājās spēkā 4.decembrī un pilsētu paredz dalīt četrās zonās, izpilddirekciju robežās.

Divi atkritumu apsaimniekotāji - "Lautus" un "Eco Baltia vide" - bija iesnieguši sūdzības par iepirkuma nolikumu, taču vēlāk tās atsauca.

Līdz dienai, kad tiks noslēgts jauns atkritumu apsaimniekošanas līgums ar komersantiem, kas būs izraudzīti konkursā, vai arī līdz brīdim, kad stāsies spēkā Konkurences padomes gala lēmums par starp Rīgas pašvaldību un AS "Tīrīga" noslēgto koncesijas līgumu, sadzīves atkritumus visiem rīdziniekiem, nepasliktinot pakalpojumu sniegšanas būtiskos nosacījumus, izved pašreizējie pakalpojumu sniedzēji - SIA "Clean R", SIA "Eco Baltia vide" un SIA "Lautus".

Tieši neskaidrības par galvaspilsētu atkritumu apsaimniekošanu bija sākotnējais iemesls, kāpēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija rosināja Rīgas domes atlaišanu. Šis jautājums pašlaik tiek skatīts Saeimā, un sagaidāms, ka lēmuma motivācija tomēr tiks mainīta, galveno uzsvaru liekot uz faktu, ka Rīgas domē kvoruma trūkuma dēļ nav notikušas trīs sēdes pēc kārtas.