Parciņš vecajā velotrekā rezervēts slepenai būvei

 
©facebook.com/ Pilsēta cilvēkiem

Teikas apkaimes iedzīvotāji un viņu atbalstītāji savākuši vairāk nekā 15 000 parakstu, iestājoties pret zaļās zonas likvidēšanu vietā, kur kādreiz atradies velotreks – Brīvības gatvē 207. Te varētu būt brīnišķīgs parciņš, taču valdība iecerējusi kokus nozāģēt un to vietā uzbūvēt kādu slepenu būvi.

Teicēniešu paraksti vakar tika iesniegti Saeimā, jo sarunas ar ieceres īstajiem virzītājiem - Finanšu ministriju un uzņēmumu Valsts nekustamie īpašumi - nekādu skaidrību nedod. Kaut kādu iemeslu dēļ viss, kas saistīts ar šī gruntsgabala nākotni, tiek slēpts. Koku ciršanas atļauja izsniegta, taču sabiedriskā apspriešana tai nav notikusi. Būvatļauja it kā ir izsniegta, taču publiskajos reģistros tā nav atrodama, un, kā Neatkarīgajai skaidro arhitektu aprindās, iemesls tam var būt tikai viens. Šī ir klasificēta informācija un slepena celtne, varbūt paredzēta kādiem specdienestiem. Neatkarīgā iepriekš vēstīja, ka savulaik te bija iecerēts būvēt ēku Rīgas apgabaltiesai. Taču jauns tiesu nams ir uzcelts Abrenes ielā.

Tagad Valsts nekustamie īpašumi skaidro, ka te būšot «biroji valsts vajadzībām». Taču tas arī viss - tā ir vienīgā informācija, ko preses dienests pilnvarots vēstīt. Zīmīgi, ka arī Rīgas pilsētas būvvaldē par šo adresi atsakās izpaust jebkādu informāciju. Pat neatbild, vai tajā ir reģistrēta būvatļauja vai nav. Visi jautājumi skaidrojami pie pasūtītāja, lai gan ne jau pasūtītājs, bet būvvalde izsniedz būvatļaujas. Šoreiz viss notiek atšķirīgi, dīvaini un necaurskatāmi. Labi vismaz, ka iedzīvotāju iebilžu dēļ Finanšu ministrija projekta virzībā noteikusi pagaidu moratoriju. «Finanšu ministrija respektē Teikas apkaimes biedrības un inovāciju kustības Vefresh iniciatīvas par iespējamiem priekšlikumiem par turpmāko rīcību ar bijušā velotreka Marss teritoriju, kā arī ņems vērā visus turpmākos Ministru kabineta un Saeimas lēmumus, kas attiecas uz šo jautājumu,» - šādu informāciju ministrija izplatījusi ar aģentūras LETA starpniecību. Iepriekšējā Ministru kabineta lēmums par «biroju ēkas» būvniecību konkrētajā nogabalā gan joprojām esot spēkā.

Taču apkaimes iedzīvotāji tādu lēmumu nav redzējuši un cer, ka tas arī nekad neīstenosies. Rīga ir diezgan putekļaina un pelēka pilsēta. Un VEF Kultūras pils apkaimē vecais treks ir vienīgā zaļā sala, kas darbojas kā dabīgs putekļusūcējs. Ja šo salu vēl aprūpētu un padarītu publiski pieejamu, cilvēkiem tas noteikti būtu lielāks ieguvums nekā jauna biroju ēka kādām slepenām valsts vajadzībām.

 

Abonē