Burovs nedomā atkāpties no Rīgas mēra amata

 
©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” pārliecinoši atzina, ka no Rīgas mēra amata neatkāpsies: “Deputāti daudz emocionāli runā no tribīnes, arī es esmu emocionāls, bet iedzeru kādu nomierinošu tēju, miega zāles uz nakti un turpinu strādāt.”

Komentējot Rīgas domes ārkārtas sēdi, kurā tika atlaisti abi Rīgas vicemēri un pausts viedoklis, ka vīrišķīgi būtu arī pašam Burovam atkāpties, Rīgas mērs Oļegs Burovs teica: “Visvieglāk ir atkāpties. Es strādāju katru dienu vairāk nekā 12 stundas un uzskatu, ka darbs ir jāturpina. Optimālais variants būtu vienoties ar deputātiem un pieņemt pilsētas budžetu, jo tas ir vienīgais dokuments, kas var visas šīs runas novadīt līdz konkrētai realizācijai. Jo kas notiek, ja dome būs atlaista? Tagad vai pēc diviem mēnešiem. Ja vēlēšanas notiek jūnijā, tad jaunie deputāti var sākt strādāt un ievēlēt jauno vadību jūlijā, izskatīt budžetu augustā vai septembrī. Tad pilsēta visu laiku dzīvo bez budžeta?

Burovs uzskata, ka deputāti daudz emocionāli runā no tribīnes, arī viņš pats esot emocionāls, reizēm pat pārāk. “Man daudzi prasa, kā tu vari strādāt, bet ir normāli - iedzeru kādu nomierinošu tēju, miega zāles uz nakti un turpinu strādāt.”

Jau vēstīts, ka Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova (S) un vietnieks Druvis Kleins ceturtdien ārkārtas sēdē zaudēja savus amatus, jo par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās "Gods kalpot Rīgai" (GKR) deputāti.

Par Vladovas atstādināšanu nobalsoja 31 opozīcijas partiju pārstāvis - deputāti no "Vienotības", "Latvijas attīstībai", Jaunās konservatīvās partijas, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī Neatkarīgo deputātu frakcijas.

Tāpat par Vladovas atstādināšanu balsoja daļa GKR deputātu, kuriem bijis "brīvais balsojums", jo "Saskaņa" neatsauca savus parakstus par mēra Oļega Burova (GKR) noņemšanu no amata. No GKR pret Vladovu nobalsoja Burovs, Ainārs Baštiks, Mihails Gavrilovs un nesen no "Saskaņas" uz GKR pārgājusī Baiba Rozentāle.

"Pret" balsoja partija "Saskaņa", deputātu bloks "Rīgai" un pāris GKR deputāti, kopumā savācot 21 balsis. Vēl pieci GKR deputāti balsojumā atturējās.

Savukārt par Kleina atstādināšanu nobalsoja 30 domnieki - deputāti no "Vienotības", "Latvijas attīstībai", Jaunās konservatīvās partijas, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī Neatkarīgo deputātu frakcijas. Arī pret Kleinu nobalsoja vairāki GKR deputāti.

"Pret" Kleina noņemšanu no amata balsoja partija "Saskaņa", deputātu bloks "Rīgai" un daļa no GKR, kopumā savācot 19 balsis. Šajā balsojumā atturējās seši deputāti.

Jau ziņots, ka sēde tika sasaukta pēc opozīcijas pārstāvju ierosinājuma. Kā aģentūrai LETA sacīja VL-TB/LNNK Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis, paraksti par Vladovas atstādināšanu opozīcijai bija sagatavoti vēl tad, kad koalīcijas stabilitāte šķobījās iepriekšējā reizē, bet "eļļu ugunij pielējis" jaunais koalīcijas nesaskaņu vilnis.

"Mēs redzam "Saskaņas" un bloka "Rīgai" darbības, Nila Ušakova (S) paziņojumus, un ir skaidrs, ka viņiem iekšienē viss brūk. Opozīcija uzskata, ka arī vicemēriem savi krēsli ir jāzaudē," sacīja Locis.

Aizvadītajā nedēļā partijas "Saskaņa" un deputātu bloka "Rīgai" politiķi paziņoja, ka, lai gan koalīciju atstāt neplāno, viņi uzstās uz Rīgas mēra Burova nomaiņu, jo nespēj ar viņu sastrādāties. Partneri iesnieguši parakstus par Burova atstādināšanu.

GKR savukārt uzsvērusi, ka neplāno piekrist koalīcijas partneru piedāvājumam un nebalsos par Rīgas domes priekšsēdētāja nomaiņu, bet gan aicinās partnerus atkārtoti sēsties pie sarunu galda un mēģināt domstarpības atrisināt.

 

Abonē