Austrumu slimnīca var par maksu noskaidrot, vai esi saķēris gripas vīrusu

 
©Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir sākusi piedāvāt pakalpkumu, piedāvājot ikvienam pusstundas laikā noskaidrot, vai viņš ir saslimis ar gripas vīrusu, samaksājot par ekspress testu 7 eiro.

Ambulatorajiem jeb poliklīnikas pacientiem ir iespēja arī bez ārsta nosūtījuma veikt ekspress testu A un B tipa gripas vīrusa antigēna noteikšanai.

Tāpat pacientiem ir iespēja veikt arī sarežģītāku - molekulāro testu, kas prasīs aptuveni vienu stundu laika no parauga paņemšanas brīža. Šo testu izmanto padziļinātai analīzei, gadījumā, ja pacientam ir izteikti gripai līdzīgi simptomi, bet ekspress tests uzrāda negatīvu rezultātu, tad arī pastāv iespēja veikt ātro molekulāro testu - A/B tipa gripas vīrusa un Respiratori sincitiālā vīrusa ribonukleīnskābes (RNS) noteikšanai.

Molekulāro testu var veikt stacionāra "Gaiļezers" Laboratoriskās medicīnas centrā un Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā. Testa cena būs 45,23 eiro.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Laboratorijas dienesta vadība ir pārliecināta, ka gripas diagnostika palīdzēs ne tikai pacientiem, kas paši vēlēsies iespējami ātri rast ticamu apstiprinājumu savām aizdomām par to, ka viņiem varētu būt gripa, bet arī iespējams, pasargās arī tuvāko cilvēku loku - ģimenes locekļus un tuviniekus, no tālākas inficēšanās.

Slimnīcas pārstāvju skatījumā, ja pacients ievērojami ātrāk noskaidros individuāli veikto testu rezultātus, viņš rīkosies saprātīgi - vērsīsies pie ģimenes ārsta un centīsies neinficēt līdzcilvēkus. Tādējādi arī ģimenes ārsti varēs ātrāk noteikt vai precizēt diagnozi un pieņemt lēmumu par turpmāko ārstēšanas taktiku. Tas savukārt veicināšot pacienta ātrāku izveseļošanos.

Vienlaikus Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi atkārtoti atgādina, ka joprojām ir iespējams vakcinēties pret gripu un aicina konsultēties ar savu ģimenes ārstu un pārrunāt visus ar vakcināciju saistītos jautājumus.