NOSKATIES: Šīs Rīgas reklāmas atzītas par pasaulē labākajām tūrisma filmiņām

 
©Publicitātes foto

Live Rīga īsfilmu sērija “Rīga rīdzinieka acīm” jeb “Insider’s guide to Riga” Austrijas galvaspilsētā Vīnē saņēmusi visaugstāko atzinību - pasaules labākās tūrisma filmas apbalvojumu GRAND PRIX CIFFT 2019, ko rīko Starptautiskā Tūrisma filmu festivālu komiteja.

Gada labākās pasaules tūrisma filmas tituls tiek noteikts pēc gada garumā iegūto vietu un attiecīgi punktu skaita katrā no The International Committee of Tourism film Festivals (CIFFT) festivāliem.

Kopumā “Insider’s guide to Riga” īsfilmu sērija šogad saņēmusi apbalvojumus 10 komitejas festivālos, no kuriem četri ir Grand Prix apbalvojumi, četras zelta godalgas, divas sudraba un viena bronzas.

Videoklipi veidoti sadarbībā ar reklāmas aģentūru “DDB Latvija”, kas ir radījusi “Insider’s Guide to Riga” konceptu, un klipu režisors ir Jānis Nords. Klipi tiek izmantoti Rīgas atpazīstamības veidošanai ārzemēs.

“Rīga rīdzinieka acīm” galvenie varoņi ir pieci kolorīti tēli - kulturālais taksists, kurš fano par Vāgneru; modernais mācītājs, kurš notur sprediķus vīna bārā un rāpjas torņos; traks sieviešu dzīvesstila blogeris, kurš cauri Rīgai jāj zirga mugurā; stingra fizikas skolotāja, kura pēc darba māca atpūsties klubos, un brīvdomātājs seniors, kurš ielaužas galeriju atklāšanas ballītēs - katrs iepazīstina ar citādu Rīgu. Šodien stāstu sērijai pievienojušās vēl divas sērijas - ar pasaulē slaveno bokseri Mairi Briedi un vienam no nozīmīgākajiem sporta pasākumiem - Rīgas maratonam veltīts video “Runner’s guide to Riga”.

“Kopš pirmā video šī reklāmas kampaņa ir ieguvusi apbalvojumus 26 dažādos festivālos, taču tieši šogad tas ir atzīts par pasaulē labāko savā kategorijā. Šī kampaņa bijusi visveiksmīgākā Rīgas tūrisma mārketinga vēsturē īpaši tādēļ, ka šos klipus novērtēja arī paši rīdzinieki, labprāt daloties ar tiem sociālajos tīklos,” uzsver RTAB valdes locekle Ieva Lasmane.

““Insider’s guide to Riga” ir citāds un asprātīgs skats uz pilsētu, kas ļauj tūristam ieraudzīt Rīgu ar rīdzinieka acīm - tādu, par kuru neuzzināsi no tradicionālā ceļveža. Mēs ļoti lepojamies ar paveikto, jo uzvara ir izcīnīta festivālos, kur katrā no tiem ir savi nosacījumi, dalībnieki un pārstāvētās valstis, piemēram, prestižajā Ņujorkas Filmu festivālā (New York Festivals TV & Film Awards) spēkiem mērojas pasaulslaveni seriāli, dokumentālās filmas, zīmolu tēlu filmas u.c. no piecdesmit pasaules valstīm, un Live Rīga īsfilmu sērija ieguva sudraba medaļu tūrisma kategorijā. Un tas ir tikai viens no piemēriem,” saka DDB Stratēģiskais konsultants Andris Rubīns.