Traģiskā strādnieka nāve: iepriekš ziņots par drošības noteikumu neievērošanu uz FM jumta

 
©Lauris Aizupietis/F64 Photo Agency

Valsts darba inspekcija (VDI) jau iepriekš bija saņēmusi sūdzību par darba drošības noteikumu neievērošanu, strādājot uz Finanšu ministrijas (FM) jumta.

VDI informēja, ka pagājušajā nedēļā inspekcija bija saņēmusi ziņojumu par to, ka strādnieki, kuri strādā uz FM jumta, esot pieejamas drošības sistēmas, tomēr viņi tās neizmantojot. Inspekcija pārbaudi bijusi ieplānojusi 11.novembrī, tomēr "dzīve ieviesa savas korekcijas".

Inspekcijā uzsvēra, ka VDI saņem ļoti daudz šāda veida ziņojumu un uz katru nevarot uzreiz aiziet, tāpēc apsekot darba apstākļus konkrētajā objektā inspekcija bija plānojusi pirmdien.

Labklājības ministres padomniece Liesma Kalve aģentūru LETA informēja, ka labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) ir pieprasījusi VDI direktoram Renāram Lūsim skaidrojumu, kāda bijusi inspekcijas rīcība pēc iepriekš saņemtajiem brīdinājuma zvaniem par novērotajiem pārkāpumiem darba drošībā būvobjektā FM teritorijā.

Tāpat ministre pieprasījusi VDI informāciju par traģiskā negadījuma apstākļiem.

Kā ziņots, piektdien no FM ēkas jumta nokritis un gājis bojā strādnieks, aģentūrai LETA apstiprināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Pēc dienesta sniegtās informācijas, cietušais mira notikuma vieta.

VDI aģentūrai LETA apliecināja, ka inspekcija no Valsts policijas ir saņēmusi ziņojumu par šo ngadījumu un VDI inspektors devies noskaidrot notikušā apstākļus.

Valsts policijas preses pārstāve Elīna Priedīte aģentūrai LETA teica, ka par notikušo tiks sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību. Tāpat policija nozīmēs ekspertīzes un izmeklēšanā sadarbosies ar Valsts darba inspekciju.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) aģentūru LETA informēja, ka Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņas darbus veic personu apvienība "Delta Construction" un "SCM Latvia". Jumta seguma nomaiņas darbus minētā personu apvienība sāka oktobra sākumā. "Projekta gaitā iepriekš darba drošības noteikumu pārkāpumi nav konstatēti," informēja VNĪ.

Savukārt uzņēmuma "Delta Construction" pārstāvis Uģis Ligers aģentūrai LETA sacīja, ka atbilstoši normatīvu prasībām pēc negadījuma uzaicināta Valsts policija un VDI, kas objektā veica apsekošanu.

Pirms nav noslēgusies izmeklēšana Ligers nevēlējās komentēt attiecīgo gadījumu. Plašāku komentāru Ligers solīja sniegt nākamnedēļ.

Tāpat viņš piebilda, ka attiecīgie darbi bija nodoti apakšuzņēmējam "RK Līvi" un negadījums tika konstatēts, viņiem veicot darbus.

Līdzjūtību ministrijas vārdā bojāgājušā tuviniekiem izteica finanšu ministrs Jānis Reirs (V). "Izsaku visdziļāko līdzjūtību bojāgājušā tuviniekiem. Darba drošība ir svarīgākais darbu veikšanas procesā. Tāpēc nekavējoties atbildīgajiem dienestiem ir jāizmeklē šis negadījums un ar vislielāko bardzību jāvēršas pret normu neievērošanu," viņš sacīja.

Ministrs uzdevis arī izvērtēt VNĪ atbildību notikušajā, tostarp eikto iepirkumu procedūru par FM jumta remontdarbiem, lai pārliecinātos, vai iepirkumā tika iekļauta darba drošības prasību nodrošināšana. Tāpat sadarbībā ar VDI tiks pārbaudīta un izvērtēta citu VNĪ veikto iepirkumu atbilstība darba drošības ievērošanai būvdarbu laikā, kā arī drošība citos VNĪ objektos.

 

Abonē