Burovam nākas atcelt plānoto sapulci par "Z-torņiem"

 
©Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Ņemot vērā, ka Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs informējis, ka neieradīsies uz plānoto sanāksmi, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) atcēlis tikšanos, kurā bija plānots pārrunāt situāciju par "Z-torņu" pieņemšanu ekspluatācijā, informēja pašvaldībā.

Jau ziņots, ka šodien plkst.15 Rātsnamā bija plānota attīstītāju SIA "Towers Construction Management", Rīgas pilsētas būvvaldes un citu iesaistīto pašvaldības institūciju pārstāvju tikšanās, lai apspriestu jautājumu par "Z-torņu" pieņemšanu ekspluatācijā.

Tomēr, kā aģentūru LETA informēja Burova pārstāve Baiba Gailīte, Vircavs informējis, ka aizņemtības dēļ uz sanāksmi ierasties nevarēs, kā rezultātā tikšanās atcelta.

Vienlaikus viņš norādījis, ka jau pirmdien, 11.novembrī, uz tikšanos aicinājis "Towers Construction Management", lai pārrunātu radušos situāciju un turpmāko rīcību.

Arī pats Vircavs aģentūrai LETA apstiprināja, ka tikšanās ar attīstītājiem notiks nākamnedēļ būvvaldē, kopā ar attiecīgo šīs lietas būvinspektoru.

Jau ziņots, ka nedēļas sākumā Vircavs vērsās pie Rīgas domes deputātiem ar vēstuli, kurā pārmeta Rīgas domes priekšsēdētājam Burovam spiediena izdarīšanu uz būvvaldes darbiniekiem, lai tie pieņemtu ekspluatācijā Pārdaugavā uzslietos "Z-torņus".

Trešdien Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē Vircavs paziņoja, ka Pārdaugavā uzslietajiem "Z-torņiem" būtu nepieciešama visaptveroša nesošo konstrukciju ekspertīze, jo 13 gadus ilgušajā būvniecības procesā 15 reizes ir mainījušies būvniecības dalībnieki un daudzu nesošo konstrukciju dokumentācija ir vienkārši pazudusi.

Tikmēr mērs paudis bažas par kopumā būvvaldē notiekošajiem procesiem, sevišķi, saistībā ar "Z-torņu" projektu. Paziņojumā medijiem Burovs apstiprināja, ka ir ticies ar projekta "Z-Tower" attīstītājiem, kuri vērsušies pie viņa ar informāciju par to, ar kādām problēmām uzņēmēji sastopas, lai nodotu ēku ekspluatācijā. Tikmēr runājot par būvvaldes darbu kopumā, Burovs norādīja, ka "pēdējās dienās tajā norisinās ne visai izskaidrojami notikumi".

"Būvvaldes vadītājs vienu dienu uzraksta darba uzteikumu, otrā dienā to jau atsauc, bet trešajā dienā uzsāk neplānotu iestādes reorganizāciju. Šie procesi, kopsakarā ar ārvalstu investoru paustajām bažām, ir visai nopietns signāls," pauda mērs, norādot, ka paļaujas uz tiesībsargājošo institūciju profesionālo darbu.

Savukārt ēkas attīstītāji vērsušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Valsts policijā par iespējamu korupciju.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!