Z-Towers: Pārmetumi ir nepamatoti, ēka ir droša

 
©Līva Simsone/F64 Photo Agency

Vēloties samazināt savstarpējo laipnību apmaiņu, kā arī kliedēt baumas par pēdējās desmitgades ievērojamākās augstceltnes atbilstību būvnormatīviem, "Z-Towers" attīstītāji AS "Towers Construction Management" atspēko Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja izteiktos aizrādījumus.

"Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja Ingus Vircava vēstule jeb dienesta ziņojums ir ticis publicēts teju ikkatrā mūsu valsts medijā. Tiekot ierauti notikumu virpulī, vēlamies sniegt arī savu redzējumu un atspēkot publiski izteiktos aizrādījumus," komentē Andžejs Neguliners, AS "Towers Construction Management" komercdirektors. "Atbildēsim uz četriem būtiskākajiem aizrādījumiem: par ēkas ekspertīzi, par ūdens iekļūšanu ēkas pazemes stāvos, par sadzīves kanalizācijas sistēmu un par lietus ūdens kanalizācijas sistēmu," uzskaitījumu noslēdz A. Neguliners.

"Pirmkārt, mums katram, pilnīgi katram stāvam ir inženieru grupas apstiprināti nozīmīgāko konstrukciju akti, kas pierāda nesošo konstrukciju atbilstību. Būvvaldes vadītāja izteiktie aizrādījumi ir neprofesionāli, apliecinot, ka viņš nav pazīstams ar pasaulē vispārpieņemtu ekspertīzes veikšanas metodoloģiju. Tās ietvaros eksperti izlases kārtībā veica urbumus nesošajās konstrukcijās visā ēkā. Pēcāk laboratorijās šie paraugi tika pārbaudīti un atzīti par kvalitatīviem, atbilstošiem būvnormatīviem. Tas norāda, ka ekspertu pozitīvais atzinums par konstrukciju izbūvēšanu atbilstoši būvprojektā paredzētajiem risinājumiem un to, ka ēka ir droša turpmākai ekspluatācijai, ir patiess," norāda A. Neguliners.

"Otrkārt, aizrādījums par iztrūkstošiem dokumentiem saistībā ar ūdens iekļūšanu ēkas pazemes stāvos un tā novēršanu ir apzināta sabiedrības maldināšana. Jau šā gada jūnijā iesniedzām atbilstošos dokumentus par mitruma novēršanu, kurus gan būvvalde lūdza pārstrādāt, bet tomēr zināja, ka situācija ir atrisināta. Augustā būvvaldes pārstāvji vizītes laikā "Z-Towers" novēroja, ka mitruma problēma pazemes stāvos ir novērsta. Tas nozīmē, ka būvvalde jau vairākas reizes pārliecinājās, ka viss ir sakārtots. Turklāt koriģēti dokumenti par veiktajiem darbiem Rīgas pilsētas būvvaldes Klientu apkalpošanas centrā tika iesniegti šā gada 1. novembrī. Plaši tiražētā būvvaldes vadītāja vēstule tika izsūtīta 4. novembrī, brīdī, kad vēstules autors un viņa kolēģi jau vairākas reizes bija pārliecinājušies par šī jautājuma pozitīvo atrisinājumu," norāda Andžejs Neguliners.

"Turklāt, balstoties uz sertificēta eksperta ieteikumiem, SIA "Urbis" izstrādāja Latvijas būvnormatīviem atbilstošu projektu "Injekciju izbūve dzelzsbetona konstrukcijās pazemes stāvos". Tas nozīmē, ka risinājums ir reglamentējams pielietošanai Latvijā. Pārmetums par ārvalstu eksperta piesaisti ir 100% nepamatots, jo vairāk apzinoties, ka Latvijā šāda mēroga speciālisti nav pieejami," tā A. Neguliners.

"Komentējot trešo aizrādījumu par sadzīves kanalizācijas sistēmu: SIA "Rīgas ūdens" par kanalizācijas sistēmas funkcionalitāti ir sniedzis atzinumu un papildu skaidrojumu, kas īsi un konkrēti norāda atbilstību visām prasībām. Šāds dokuments 11. oktobrī tika iesniegts būvvaldē. Tās vadītāja komentārs par "Z-Towers" sadzīves kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmas tīklu nespēju funkcionēt ir aplams. Turklāt būvvaldes vadītājs ir arī kļūdījies - remontdarbu laikā 2020. gadā mēs "vērsim vaļā" nevis Daugavgrīvas ielu, bet gan Ranķa dambi. Turklāt par šo darbu veikšanu jau ir noslēgts līgums ar pašvaldības SIA "Rīgas ūdens", saskaņā ar kuru mēs šos darbus varam paveikt līdz 2020. jūlijam, uzsākot darbus pavasarī. Būvvaldes vadītājs, neakceptējot "Rīgas ūdens" atzinumu, faktiski piespiež mūs veikt darbus ziemas periodā, skaidri apzinoties, ka, piemēram, ziemā veiktos asfaltēšanas darbus būvvalde nepieņems un lūgs veikt atkārtotu asfaltēšanu pavasarī," nepamatoto vēlmi pēc līdzekļu izšķērdēšanas un nesaimnieciskumu komentē A. Neguliners.

"Runājot par kanalizācijas izbūvi pie Zundas kanāla, būvvaldes vadītājs ir nekorekts. Taisnība, ka pirms trīs gadiem uzzinājām, ka ir nepieciešams pārbūvēt inženierkomunikācijas tīklu, tomēr jau vairāk nekā 2 gadus roku rokā ar būvvaldes speciālistiem mēs veidojam projektu, kas atrisinās šo situāciju. Šajā jautājumā ejam pat soli tālāk, uzlabojot infrastruktūru Raņķa dambī, par ko pilsētai nevajadzēs maksāt ne centa, tādēļ uzskatām, ka Vircavs apzināti vēlas satracināt nodokļu maksātājus," norāda A. Neguliners.

"Ņemot vērā visu augstāk minēto, mēs vēl joprojām esam neizpratnē, kāpēc Rīgas pilsētas būvvalde turpina kavēt ēkas nodošanu ekspluatācijā. Lūdzam ierēdņus apzināties, ka katrs mēnesis, ko būvvaldes iedomu dēļ pavadām, nenododot ēku ekspluatācijā, mums izmaksā vairāk nekā pusotru miljonu eiro," norāda Andžejs Neguliners, AS "Towers Construction Management" komercdirektors.

Medijiem, kuriem ir vēlme pārliecināties par situāciju no pirmavota, AS "Towers Construction Management" ir gatava uzrādīt visus šajā paziņojumā minētos dokumentus.

Daudzfunkcionālais nekustamā īpašuma projekts "Z Towers" ar 90 000 m2 telpām birojiem, dzīvokļiem un tirdzniecībai ir augstākais projekts Rīgā ar pārsteidzošu panorāmas skatu katrā no 30 stāviem. Stratēģiskā atrašanās vieta - tieši pāri Daugavai, iepretim Vecrīgai - ļaus tam būt mājvietai vadošajiem galveno nozaru starptautiskajiem un vietējiem uzņēmumiem. Gan biroju, gan dzīvojamo telpu iemītniekiem tiks nodrošināta mūsdienīga vide un moderna infrastruktūra, kas atbilst visām vajadzībām, ieskaitot dažādus restorānus, fitnesa centru ar peldbaseinu, pazemes autostāvvietu 700 automašīnām, kā arī elektrisko automašīnu uzlādes punktiem.