Būvvalde devusi atļauju Rīgas cirka ēkas pārbūvei

 
©Edmunds Brencis/F64 Photo Agency

Rīgas pilsētas būvvalde VSIA "Rīgas cirks" izsniegusi būvatļauju cirka ēkas pārbūvei, apstiprināja būvvaldē.

Kā norāda būvvaldes pārstāvji, cirka ēkas pārbūves būvatļauja paredz pārsvarā energoefektivitātes jautājumu risināšanu - siltināšanu, instalāciju pārbūvi, palīgtelpu atslogošanu un arī ēkas kupola daļas nostiprināšanu.

Būvniecības iecere izstrādāta, pamatojoties uz notikušā meta konkursa risinājumiem.

Kā ziņots, Rīgas cirks ir parakstījis līgumu ar arhitekta Ulda Lukševica biroju SIA "NJRA", kas paredz līdz 2020.gada otrajai pusei sagatavot cirka ēkas pārbūves un energoefektivitātes uzlabošanas darbu projektu, aģentūru LETA informēja "Rīgas cirka" pārstāve Ieva Miltiņa.

Pagājušajā gadā tika izsludināts starptautisks cirka pārbūves metu konkurss, kurā no 20 saņemtajiem darbiem par labākajiem tika atzīti divi. Kopš 2018.gada jūnija "NJRA" un otra labākā meta autori - SIA "Trīs arhitektūra" un SIA "Sudraba arhitektūra" - savos piedāvājumos veica uzlabojumus.

Konkursa komisija martā par uzvarētāju izvēlējās "NRJA" piedāvājumu.

Uzņēmumam līdz 2020.gada 30.martam jāizstrādā pirmās kārtas - cirka ēkas energoefektivitātes uzlabošanas - būvprojekts. Pirmo posmu plānots veikt par Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, bet vīzijas tālākai ieviešanai nākotnē plānots piesaistīt valsts finansējumu. Detalizēts tālāko posmu darbu laika grafiks būs pieejams pēc pirmās kārtas būvniecības sākšanas, norādīja Miltiņa.