Ameriks neizslēdz ārkārtas vēlēšanas Rīgas domē

 
©F64

Rīgas mēram Dainim Turlajam (GKR) kopā ar vietnieku Oļegu Burovu (GKR) jāved sarunas par tālāko rīcību ar visām domes frakcijām - tad būs skaidrs, vai iespējams strādāt ilgtermiņā, intervijā Latvijas Radio uzsvēra "Gods kalpots Rīgai" (GKR) līderis Andris Ameriks.

Ja tas neizdosies, būs ārkārtas vēlēšanas, viņš norādīja.

Lai arī Ameriks patlaban domes darbu vērtē kā stabilu, jo ir gan mērs, gan vicemērs, viņš neslēpa, ka četru personu iztrūkumus līdzšinējā koalīcijā domes darbu kopumā ir nostādījis sarežģītā situācijā.

Politiķis aicināja visus deputātus saprast, ja nav atbalsta domes lēmumiem, tad "jāiet atkal pie vēlētājiem".

Komentējot četru no "Saskaņas" izslēgto deputātu plānus veidot savu frakciju, Ameriks izteicās, ka ir jāsaprot, kādi būtu tās mērķi. Viņaprāt, viens no iespējamiem variantiem šādam pieteikumam ir "amatu dalīšana".

Politiķis sagaida, ka pati "Saskaņas" frakcija sapratīs, ar ko tās nu jau bijušie biedri ir neapmierināti un kāds ir to mērķis.

Ameriks piebilda, ka pirmais, kas šodien būtu jāizdara Turlajam un viņa komandai, ir jāieceļ padome pašvaldības SIA "Rīgas satiksmē". Viņš atklāja, ka konkurss uz to ir noslēdzies.

LETA jau vēstīja, ka pēc jauna Rīgas mēra Turlā ievēlēšanas ir sašķēlusies partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcija. No frakcijas "par rupjiem pārkāpumiem" izslēgti četri biedri - Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Aleksejs Rosļikovs un Vitālijs Dubovs, kuri piektdien izslēgti arī no partijas kopumā.

Minētie deputāti arī paziņojuši par nodomu veidot jaunu frakciju.

Tas nozīmē, ka Rīgas domes valdošajai koalīcijai vairs nav 32 balsu, bet gan tikai 28 - tieši tikpat, cik opozīcijai. Viens no opozīcijas deputātiem līdz šim balsojumos gan parasti ir atbalstījis valdošās koalīcijas viedokli.

Neskatoties uz to, ka pārējās Rīgas domes opozīcijas partijas nesteidzas paust atbalstu "Latvijas attīstībai" (LA) iniciatīvai savākt parakstus, lai no amata atceltu Rīgas mēru Turlo, partija šonedēļ centīsies savākt nepieciešamos parakstus, aģentūrai LETA sestdien norādīja partijas frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

Savukārt gan partijas "Vienotība" frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis, gan nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas domes frakcijas vadītājs Nauris Puntulis aģentūrai LETA norādīja, ka šāda rīcība būtu pārsteidzīga un abas partijas labāk nogaidītu.

Abi frakciju vadītāji arī uzsvēra, ka šobrīd matemātiski neredz iespēju opozīcijai pārņemt varu Rīgas domē.