Uz Zemitāna tilta atjaunos asfaltu

Attēlam ir ilustratīva nozīme. © F64

No šodienas līdz 20.jūnijam tiks veikti ceļa seguma atjaunošanas darbi uz Jorģa Zemitāna tilta, informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste Una Ahuna-Ozola.

Asfalta frēzēšanas un ieklāšanas darbi tiks veikti naktīs no plkst.22 līdz plkst.6. Transportlīdzekļu vadītāji aicināti ievērot noteikto braukšanas ātruma ierobežojumu - 30 kilometrus stundā un uzmanīgi pārbraukt frēzētās vietas pie tilta deformācijas šuvēm.

Ahuna-Ozola norādīja, ka Zemitāna tilta visu konstrukciju inspekcija ir veikta 2018.gada vasarā, un tās tehniskās atskaites slēdzienā noteikts, ka tilta nestspējas stāvoklis ir apmierinošs. Ņemot vērā konstatēto vizuālo defektu apjomu, slēdzienā tiek rekomendēta tilta atjaunošana vai pārbūve trīs gadu laikā.

Satiksmes departaments ir sācis iepirkuma dokumentācijas sagatavošanu, lai izsludinātu konkursu Zemitāna tilta pārbūvei, ko plānots veikt 2021.gadā.

Patlaban ir izsludināts konkurss tilta pārbūves būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Pieteikumus tam var iesniegt līdz 20.jūnijam.

Latvijā

Reģistrētais jaunu ārvalstu investīciju apjoms no 2023.gada septembra līdz 2024.gada jūnija beigām sasniedzis 8,7 miljardus eiro, trešdien Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomes sēdē norādīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

Svarīgākais