Uzzini, kurā dienā Rīgas labajā krastā pārbaužu dēļ nebūs siltā ūdens

 
©Ilze Zvēra/ F64 Photo Agency

Lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, AS "RĪGAS SILTUMS" piektdien, 24.maijā, veiks Rīgas pilsētas Daugavas labā krasta siltumtīklu hidraulisko pārbaudi.

Lūdzam ēku īpašniekus un ēku apsaimniekotājus nodrošināt drošu siltumapgādes sistēmu atslēgumu no AS “RĪGAS SILTUMS" siltumtīkliem, tādējādi iedzīvotājiem Vecrīgā, Rīgas centrā, Ķengaragā, Dārzciemā, Dreiliņos, Pļavniekos, Purvciemā, Mežciemā, Teikā, Juglā, Čiekurkalnā, Sarkandaugavā un Mežaparkā nebūs pieejams karstais ūdens.

Lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā apkārtējā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs (zaļganas nokrāsas ūdens), pirms hidrauliskās pārbaudes to atdzesē līdz +45 grādiem, tāpēc daļai namu karstā ūdens temperatūra pakāpeniski pazemināsies jau ceturtdien, 23.maijā.

Pēc hidrauliskās pārbaudes karstā ūdens padeve tiks atjaunota jau piektdienas vakarā, bet, ja atsevišķu siltumtīklu posmos tiks atklāti bojājumi, iespējami karstā ūdens piegādes pārtraukumi līdz to novēršanai.

Par plānoto siltumenerģijas padeves pārtraukšanu savlaicīgi ir informēti namu īpašnieki un apsaimniekotāji, kuru pienākums ir informēt arī dzīvokļu īpašniekus.

Pārbaudes laikā siltumtīkli ir paaugstinātas bīstamības objekti - siltumnesēja spiediens tajos ir paaugstināts, sasniedzot 16 atmosfēru.

Vasaras laikā tiek plānotas hidrauliskās pārbaudes arī citās centralizētās siltumapgādes zonās, par iespējamiem karstā ūdens pārtraukumiem tiks ziņots atsevišķi.

AS "RĪGAS SILTUMS" lūdz iedzīvotājus nekavējoties ziņot par hidrauliskās pārbaudes laikā novērotajām ūdensnoplūdēm siltumtīklos pa Klientu diennakts bezmaksas tālruni 8 00000 90.