Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Pārbūvēts ūdensvads posmā no Marijas ielas līdz Aspazijas bulvārim

GĀJA GRŪTI. Pats sarežģītākais ūdensvada izbūves darbu etaps bija tā iedabūšana zem Pilsētas kanāla, kas tika paveikts ar speciālu tehniku – ar horizontāli vadāmās urbšanas metodi. © F64 Photo Agency

Apsteidzot termiņu par aptuveni diviem mēnešiem, noslēgušies vērienīgie ūdensvada pārbūves darbi no Marijas ielas līdz Aspazijas bulvārim.

Lai gan būvniekiem ūdensvada pārbūves darbu veikšanai posmā no Marijas ielas līdz Aspazijas bulvārim dotais termiņš bija deviņi mēneši (līdz 23. jūnijam), tehnoloģiski sarežģīto procesu izdevies pabeigt agrāk - pat neskatoties uz to, ka to laikā nepārtraukti radās dažādi neparedzēti sarežģījumi. Pašlaik vēl notiek būvdarbu skarto teritoriju labiekārtošana un sakopšana Raiņa bulvāra malā, kanālmalas apstādījumos pie Radio ielas (jāatjauno celiņi utt.) un iepretim tirdzniecības centram Stockmann. Šos darbus paredzēts pabeigt līdz maija beigām.

Rekonstrukcijas darbu laikā pārbūvēts ūdensvads no Marijas ielas līdz Aspazijas bulvārim ar kopējo garumu 565 metri. Tas bija nepieciešams, lai uzlabotu ūdensapgādes drošību šīs apkaimes iedzīvotājiem. Lielākā šo būvdarbu sarežģītība slēpās apstāklī, ka tie tika veikti arī zem Pilsētas kanāla - ar horizontāli vadāmās urbšanas metodi. Jaunā ūdensvada trase no esošā pieslēguma Marijas ielā virzās pa Raiņa bulvāri, šķērso Pilsētas kanālu un Radio ielu, pieslēdzoties pie esošā ūdensvada Aspazijas bulvārī. Raiņa bulvārī ūdensvads tika izbūvēts ar beztranšejas metodi, līdz ar to neradot traucējumus satiksmei. Ar beztranšejas metodi tika izbūvēts ūdensvads arī Radio ielā, zem tramvaja sliežu šķērsojuma, tikai šajā vietā tika izmantots nedaudz citādāks tehnoloģiskais risinājums. Lai varētu izbūvēt šo šķērsojumu, tika renovēts arī esošais kanalizācijas vada posms 55 metru garumā. Vēl izbūvēti arī divi jauni izplūdes vārsti. Šā projekta kopējās izmaksas - ap 900 000 eiro.