Mītiņā Rātslaukumā pulcēsies Ušakova atbalstītāji

 
©F64 Photo Agency

9.februārī partija "Saskaņa" Rīgas Rātslaukumā rīkos mītiņu, lai paustu atbalstu Rīgas mēram un partijas līderim Nilam Ušakovam.

Rīgas domē aģentūra LETA noskaidroja, ka partija mītiņu pie domes plāno rīkot laika posmā no plkst.12 līdz 15. Partija iecerējusi, ka tajā piedalīsies aptuveni 1000 iedzīvotāju. Sapulces oficiālais mērķis pieteikts - dot iespēju iedzīvotājiem izteikt savu viedokli par pēdējā laikā valstī un Rīgā notiekošo.

Tomēr, kā liecina Rīgas domes deputāta Vitālija Dubova (S) ieraksts sociālajā vietnē "Facebook", mītiņš paredzēts Rīgas mēra atbalstam. "Apmelot Nilu ir vieglāk nekā uzvarēt vēlēšanās. Robeža ir pārkāpta, mēs iziesim ielās!" pausts deputāta ierakstā, kurā solīts, ka pasākumā atbalstu Ušakovam paudīs arī "Maskačkas sportisti".

Aizvadītajā nedēļā Rīgas domi atkārtoti "sašūpoja" korupcijas skandāls pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme". Veicot procesuālās darbības, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica kratīšanu Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.

Ušakovs pēc kratīšanām no amata atkāpties negrasās, jo viņam nekāds statuss šajā procesā piemērots neesot un viņš neesot veicis nekādas nelikumīgas darbības. "Saskaņa" paudusi viedokli, ka notikušās kratīšanas esot politiska izrēķināšanās.

Arī Valsts drošības dienests (VDD) ir informēts par sestdien Rīgas Rātslaukumā plānoto mītiņu pilsētas mēra Nila Ušakova (S) atbalstam un savas kompetences robežās pievērsīs tam uzmanību.

Kā uzsvēra dienestā, jāņem vērā tas, ka jebkura publiska pasākuma laikā pastāv risks, ka to savu mērķu īstenošanai var izmantot radikāli noskaņotas personas.

Savukārt Iekšlietu ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka, lai izvairītos no iespējamām provokācijām un sabiedriskās drošības apdraudējuma, Valsts policija uzrauga situāciju sadarbībā ar VDD, un kārtības nodrošināšanai ir izstrādāts atbilstošs sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plāns.