Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

NBS komandieris 18. novembrī sola grandiozu militāro parādi

© Dāvis Ūlands, F64 Photo Agency

Šogad valsts svētku militārā parāde 11.novembra krastmalā būs daudz grandiozāka, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" solīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Viņš klāstīja, ka piedalīsies daudz lielāks vienību skaits, kā arī Ādažos izvietotā kaujas grupa. Tāpat piedalīties ar savām karogu grupām, pēc viņa paustā, pieteikušās ļoti daudzas valstis.

Labu laikapstākļu gadījumā varēšot arī redzēt daudz vairāk gaisa spēku.

Kalniņš atzina, ka pie plānotā apjoma radušies nelieli sarežģījumi, proti, 11.novembra krastmalā palicis par šauru. Tāpēc nācies izvietot vienības citādākā konfigurācijā un "nedaudz saspiest".

Tāpat intervijā NBS komandieris norādīja, ka visi šogad notikušie vingrinājumi ir sasnieguši savus mērķus un pierādījuši ļoti augstu mūsu bruņoto spēku efektivitāti.

Mācības arī pierādījušas, ka valsts aizsardzības attīstības virziens ir pareizs, norādīja Kalniņš. Kopumā šogad organizēti 86 vingrinājumi, no kuriem lielākā daļa bijuši multinacionāli.

Vaicāts, kas vēl būtu jāuzlabo, NBS komandieris atzina, ka gribētu, lai daudz ātrāk varētu iegūt nepieciešamo bruņojumu.

Viņš atgādināja, ka Latvijas armijai paredzēts iegādāties četrus helikopterus "Black Hawk" aptuveni 175 miljonu eiro vērtībā. Viena helikoptera cena ir aptuveni 18 miljoni eiro. No minētajiem 175 miljoniem eiro daļa paredzēta uzturēšanai, ieviešanai un apmācībām.