Visvairāk Rīgā viesojušies tūristi no Vācijas, Krievijas un Lielbritānijas

© Publicitātes foto

2018.gada gada otrajā ceturksnī Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs ārvalstu tūristu skaits sasniedzis 419 000, kas ir par 7% vairāk nekā šajā pašā periodā pērn. Pavadīto nakšu skaits palielinājies par 9%, sasniedzot 786 125 naktis.

Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) apkopotā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija liecina, ka otrajā ceturksnī visvairāk Rīgas viesnīcās apkalpoti tūristi no Vācijas - 13,3%, Krievijas - 9,6%, Lielbritānijas - 6,4%, Lietuvas - 6,4%, Somijas - 6,3%, Igaunijas - 6,0%, Zviedrijas - 4,7%, Norvēģijas un ASV - 4,0%.

Katru gadu Rīgas viesnīcās apmetas arī ievērojams vietējo tūristu skaits. Šogad latviešu skaits viesnīcās sasniedzis 64 000, kas ir 15,2% no visiem apkalpotajiem viesiem.

Salīdzinot ar 2017.gadu, vislielākais tūristu skaita pieaugums vērojams no tādām RTAB mērķa valstīm kā Ukraina (+34%), ASV un Francija (+20%), Lielbritānija un Polija (+18%), Lietuva (+10%).

No Āzijas valstīm šajā laika periodā lielākais tūristu skaits ir bijis no Japānas - 10 148, kas ir par 23% vairāk nekā gadu iepriekš.

“Katru ceturksni tūristu skaits galvaspilsētā konstanti un stabili pieaug. Esam novērojuši, ka nedaudz samazinās viesu skaits no tradicionālajiem un tuvējiem mērķa tirgiem, bet tajā pašā laikā tūristu izcelsmes valstis kļūst arvien dažādākas - arvien vairāk tūristu pasaulē uzzina par Rīgu un to iekļauj savos ceļojumu plānos. Otrajā ceturksnī viesu skaits ir pieaudzis par 7%, taču ar nepacietību gaidām jūlija un augusta rādītājus - šovasar Rīgā notikuši vairāki nozīmīgi pasākumi, kas būtiski ietekmēs viesu skaitu statistiku galvaspilsētā,” skaidro RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.

2018.gada otrajā ceturksnī lielākais numuru noslogojums bijis jūnijā - 71,2%, kas ir par 6,5% vairāk nekā aizvadītājā gadā.

Šajā periodā Rīgā darbojās 137 tūristu mītnes, un bija pieejamas 16 848 gultasvietas.

Latvijā

Latvijā gadā ir 12 papildu brīvdienas (Lieldienās, Jāņos, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, Darba svētkos, Ziemassvētkos un Jaungadā). Lielākā daļa cilvēku, izņemot darbaholiķus, labprāt iegūtu vēl pāris papildu brīvdienas, piemēram, Lāčplēša dienu un 15. augustu. Arī darba nedēļa varētu būt īsāka. Ekonomisti gan krata pirkstu – papildu brīvdienas Latvijai izmaksājot dārgi.

Svarīgākais