Franču licejs atgriežas vēsturiskajā ēkā
 
ATGRIEZĪSIES. Franču liceja vēsturisko ēku apskatīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāju Oļegu Burovu un Rīgas Franču liceja vecāku padomes pārstāvjiem. Liceja audzēkņi mācības ēkā Krišjāņa Valdemāra ielā 48 sāks 1. septembrī ©F64

Jauno mācību gadu Rīgas Franču liceja audzēkņi un skolotāji varēs sākt vēsturiskajās telpās Krišjāņa Valdemāra ielā 48.

Rīgas pašvaldībā informē, ka ir paveikta apmēram puse no plānotajiem ēkas atjaunošanas darbiem. Turpinās apdares, fasādes atjaunošanas un jumta nomaiņas darbi. Vasarā tiks labiekārtota teritorija, izbūvēts lifts un atjaunota ieeja.

Ēkā tiks izveidota 31 mācību klase, garderobe 600 audzēkņiem, ēdamzāle ar 274 vietām, aktu zāle ar 209 sēdvietām, konferenču zāle, atsevišķas telpas sporta nodarbībām un skolas administrācijai. Visas telpas tiks apmēbelētas un aprīkotas ar mācībām nepieciešamām iekārtām.

Plānots, ka turpmāk Rīgas Franču liceja skolēni mācīsies vienā maiņā. 7.-12. klašu skolēni mācīsies pilnībā pārbūvētajā ēkā Krišjāņa Valdemāra ielā 48, 1.-6. klašu skolēni - liceja ēkā Mēness ielā 8. Ēkā Mēness ielā līdz šim mācījās visi skolēni, taču telpas tur jau sen nebija piemērotas tik lielam skolēnu skaitam.

Bijusī Franču liceja un Franču institūta ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 48 ir celta 1930. gadā par Francijas valdības līdzekļiem un līdz 20. gadsimta 30. gadu beigām bija Latviešu-franču tuvināšanās biedrības īpašums. Ēkā atradās gan vidusskola, gan Latvijas Universitātes (LU) fakultātes. 2015. gadā Rīgas pašvaldība sāka sarunas ar LU par šī īpašuma nodošanu pašvaldībai bez atlīdzības. Ēkai bija vajadzīga pilnīga renovācija, pašvaldība tolaik plānoja piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu. Tagad Rīgas Franču liceja renovācija tiek veikta ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu - 5 971 247 eiro.