Aukstā laika dēļ Rīgas Dienas patversmē vērojams cilvēku pieplūdums
 
©F64

Saistībā ar auksto laiku galvaspilsētas Dienas patversmē Katoļu ielā vērojams cilvēku pieplūdums, pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Viņa skaidroja, ka naktspatversmēs vakar uzturējušies 178 vīrieši un 88 sievietes, savukārt Dienas patversmē vakardien mituši ap 80 cilvēkiem un to skaits pieaug. Brice uzsvēra, ka patversmēs vietas ir un tās ir gatavas uzņemt cilvēkus.

"Rīgas rajonā kopumā ir septiņas patversmes un ir brīvas vietas. Galvenais cilvēkiem aiziet, patverties no aukstuma. Esam gatavi viņus uzņemt. Svarīgi, lai cilvēki apzinās, ka jādodas siltumā," piebilda Labklājības departamenta pārstāve.

Brice aicināja bezpajumtniekus doties uz Maskavas ielu 208 vai Katoļu ielu 57 un saņemt siltās drēbes, jo aukstums noteikti vēl turpināsies. Tāpat viņa aicināja izmantot zupas virtuves, jo silts ēdiens šādos apstākļos ir ļoti svarīgs.

Rīgas domes Labklājības departaments aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un informēt atbildīgos dienestus, ja redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos.

Brīvdienās par šādiem gadījumiem jāzvana policijai uz tālruni 110 vai uz ārkārtas situāciju tālruni 112, vai uz neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tālruni 113.

Kā ziņots, Rīgā darbojas septiņas naktspatversmes, kuras līdzfinansē Rīgas dome. Tajās nodrošinātas 885 vietas, bet nepieciešamības gadījumā vietu skaitu var palielināt līdz 1000. Visas naktspatversmes strādā vakarā no plkst.17 līdz nākamās dienas rīta plkst.9. Tās darbojas visu diennakti, ja naktīs gaisa temperatūra būs zemāka par -10 grādiem, kā arī tad, ja āra gaisa temperatūra būs zemāka par 0 un vēja ātrums būs lielāks par 10 metriem sekundē.

Savukārt Rīgas patversmes Dienas centrs bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem Katoļu ielā 57 strādā katru dienu arī svētku laikā no plkst.9 līdz plkst.17. Dienas centrs ir pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dienas centrā darbojas noliktava - humānās palīdzības punkts. Ar Rīgas Centrālās bibliotēkas atbalstu darbojas grāmatu izsniegšanas punkts, kā arī ir nodrošināta interneta pieeja.

Tāpat Rīgas pašvaldība līdzfinansē zupas virtuves pakalpojumus līdz 650 porcijām dienā piecas reizes nedēļā, četrās vietās Rīgā. Ēdienu var baudīt uz vietas vai ņemt līdzi savos traukos. Neuzrādot dokumentus, ēdienu var saņemt Āgenskalna tirgus rajonā skvērā starp Mazo Nometņu ielu un Zeļļu ielu, darba dienās no plkst.12 līdz plkst.13, Krišjāņa Barona iela 56, strādā katru dienu, izņemot svētdienas no plkst.9 līdz plkst.11, Barona ielā 126, no plkst.12 līdz plkst.13.00 un Laktas iela 8 korpusā 1 no plkst.9 līdz plkst.11.