Mežaparka estrādi atjaunos ātrāk nekā plānots
 
©F64

Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbi apsteidz plānoto grafiku par aptuveni diviem mēnešiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR).

Viņš skaidroja, ka, pateicoties siltajai ziemai, būvnieki varējuši turpināt intensīvi strādāt gan novembra beigās, gan decembrī, gan janvāra sākumā.

Līdz ar to Ameriks ir pārliecināts, ka objekta pārbūves pirmo kārtu izdosies pabeigt pirms laika vai noteiktajā termiņā līdz jūnija vidum.

Jau vēstīts, ka Rīgas dome un pilnsabiedrība "LNK, RERE" parakstīja līgumu par Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi, kuras pirmo kārtu plānots pabeigt 2018.gada 18.jūnijā.

Pirmās kārtas izmaksas kopā ar pievienotās vērtības nodokli ir 32 miljoni eiro, savukārt kopējās izmaksas par abām kārtām varētu sasniegt par 77 miljonus eiro.

Laikus neparedzētu darbu dēļ izveidojies sadārdzinājums 200 000 eiro. Tas tiek skaidrots ar dažādiem neparedzētiem apstākļiem, piemēram, ģeorežģa izbūvi zem bruģa, lai pēc pāris gadiem tajā neveidotos izciļņi. Kopā šo 200 000 eiro sadārdzinājumu veido 20 dažādas izmaksu pozīcijas, tostarp arī atsevišķi ugunsdrošības sistēmas risinājumi.

Ar estrādes pārbūves darbiem galvenokārt paredzēts palielināt tās ietilpību un plūsmas, lai dziedātāju un skatītāju nomaiņa notiktu dinamiskāk, kā arī uzlabot estrādes skanīgumu.

Skatītāju lauka pieejamību iecerēts uzlabot, izveidojot skatītāju piekļūšanu no abām estrādes pusēm, kā arī izveidojot lielākas kāpnes nokļūšanai skatītāju sēdvietās. Savukārt estrādē iecerēts veidot vairākas uzejas no aizmugures puses pa visu perimetru, lai paātrinātu koristu nomaiņu.