Ikvienu rīdzinieku, kurš ir nodarbināts un vecumā no 25 gadiem, Rīgas pašvaldība aicina pieteikties uz mācībām 195 izglītības programmās, lai mainītu vai pilnveidotu savu profesionālo kompetenci vai iegūtu jaunu profesiju. Šāda iespēja tiek piedāvāta Eiropas Savienības fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, tostarp Rīgas pašvaldību.
Līdz 6. novembrim ir izsludināta pirmā pieteikšanās kārta uz mācībām četrās nozarēs, kurās šobrīd ir vislielākais kvalificētu speciālistu trūkums Latvijas darba tirgū.
Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts sešu gadu laikā līdz 2022. gada 31.decembrim plāno programmā ieguldīt vairāk nekā 25 miljonus eiro.
Rīgā ir iespēja pieteikties mācībām 59 būvniecības nozares mācību programmās, 29 kokrūpniecības nozares izglītības programmās, 81 elektronisko un optisko iekārtu ražošanas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares mācību programmā, kā arī 26 metālapstrādes, mašīnbūves un mašīnzinības nozares izglītības programmās. Mācības plānots uzsākt 2018. gada janvārī.
Projekta ietvaros varēs apmeklēt profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas. Profesionālās tālākizglītības programmās var iegūt profesionālo kvalifikāciju jeb arodu, un Rīgā to var izdarīt tādās profesijās kā elektromontieris, elektrotehniķis, būvizstrādājumu galdnieks, galdnieks, namu pārzinis, mašīnbūves tehniķis, rokas lokmetinātājs (MMA), kā arī lokmetinātājs metināšanā ar TIG, MIG vai MAG.
Sīkāku informāciju par pieteikšanos mācībām Rīgā, kā arī par izglītības iestādēm, kas galvaspilsētā nodrošina mācības projekta ietvaros, var saņemt pie Rīgas pašvaldības pieaugušo izglītības koordinatora pa tālruni 67105579 vai e-pastu: sandra.cirule@riga.lv. Projektā piedāvāto mācību iestāžu un programmu saraksts, tostarp Rīgā pieejamajās mācību programmas, ir iespēja atrast tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.
Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency
Lielāko daļu mācību izmaksu apmaksās ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem būs jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var segt arī darba devējs. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības būs bez maksas, savukārt strādājošajiem ar invaliditāti tiks nodrošināta asistenta vai surdotulka izmaksu kompensācija.