VIDEO: Vīrietis ar nazi pie Brīvības pieminekļa uzbrūk policistiem

© Ekrānšāviņš no video

7.jūlija naktī neilgi pēc pulksten 3.00 Rīgas pašvaldības policisti netālu no Brīvības pieminekļa pamanīja kādu kungu, kurš sēdēja uz soliņa un dzēra alu. Kārtības sargi piegāja pie kunga un norādīja, ka pilsētā sabiedriskā vietā alkoholu lietot ir aizliegts. Kungs atvainojās un izmeta pudeli tuvējā atkritumu urnā.

Taču, kad policisti jau devās prom, vīrs pēkšņi izvilka pamatīgu nazi. Mirkli vēlāk kungs kliedzot metās policistu virzienā un vicinājās ar nazi, turot to labajā rokā. Lai neitralizētu uzbrucēju, kārtības sargi sākumā mēģināja pielietot elektrošoka pistoles, taču uzbrucēja biezā apģērba dēļ tās šajā gadījumā nebija efektīvas. Nedaudz vēlāk piesteidzās tuvākā ekipāža, kas uz mirkli novērsa uzbrucēja uzmanību, un policistiem izdevās ar steku izsist nazi no vīrieša rokas.

Visa notikuma laikā agresīvais vīrietis izkliedza dažādus lamuvārdus un turpināja to darīt arī aizturēšanas brīdī. Savukārt brīdī, kad rokudzelžu uzlikšanai viens no policistiem mēģināja kunga kreiso roku aizlikt aiz muguras, roka pēkšņi salocījās nedabiskā veidā. Vēlāk izrādījās, ka rokas vietā bijusi protēze.

Pēcāk noskaidrots, ka aizturētais ir 48 gadus vecs vīrietis. Uzbrucējs nogādāts Valsts policijā, kur par uzbrukumu varas pārstāvim uzsākts kriminālprocess. Krimināllikumā par šādu noziegumu paredzēts līdz pat piecus gadus ilgs cietumsods.

Svarīgākais