Rīgas Bērna tiesību aizsardzības centra (RBTAC) darbinieki atklātā vēstulē aicina Valsts prezidentu, Saeimu un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju izvērtēt centra likvidācijas pamatotību un atbildēt uz jautājumu, kāpēc netiek ņemts vērā Tiesībsarga viedoklis.
„Mēs, Rīgas Bērnu tiesību aizsardzības centra darbinieki vēršamies pie visiem tiem domājošajiem cilvēkiem Latvijā, kuriem nav vienaldzīgs Latvijas liktenis un mūsu bērni, kuri spēj patstāvīgi un saprātīgi spriest, nevis vadīties no tenkām, apmelojumiem un tiem masu informācijas līdzekļiem, kuri pieder vai ir nopirkti no mūsu valsts likvidatoriem vai izlaupītājiem. Vēršamies pie visiem pazemotajiem, uz ielas izmestajiem cilvēkiem, bet ar taisnu mugurkaulu. Nevajag tālāk pazemoties un braukt projām no savas dzimtenes! Lemsim saprātīgi paši par savas zemes tālāko likteni!” teikts paziņojumā.
Vēstules autori norāda, ka „Rīgas vara ir smagi inficēta ar totalitārisma un alkatības vīrusiem. Politiskā „elite” ar saviem pielīdējiem un pakalpiņiem izpildvarā iztīra savas rindas no nepakļāvīgiem un domājošiem cilvēkiem.” RBTAC 14 gadus strādā pēc ombada (tiesībsarga) principa, profesionāli veicot savu sarežģīto darbu, sniedzot palīdzību vissamezglotākajās un nereti neiedomājamākajās situācijās, kuras atteikušās risināt visas izpildinstitūcijas. 2008. gadā sniegta reāla bezmaksas palīdzība visdažādākajos veidos vairāk kā 10 000 klientu, kuru naudas maciņš nespēj samaksāt nereti ne tikai latus, bet pat santīmus.
„Aicinām Valsts prezidentu, Saeimu un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju izvērtēt Tiesībsarga pausto viedokli Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam 2009. gada 27. augusta vēstulē. Kā rīkoties, ja Tiesībsarga viedoklis netiek ņemts vērā? Aicinām sakārtot likumdošanu, lai mūsu valstī nebūtu iespējams bērnu adopcijas starpniekiem iekasēt par saviem pakalpojumiem neadekvātas naudas summas, tas ir, faktiski radot labvēlīgus apstākļus bērnu tirdzniecībai un nedodot pat iespēju tiesību sargājošām organizācijām aizturēt šādus tirgotājus. Sakārtot likumdošanu, lai valstī un pašvaldībās nejauktu uzraudzības funkcijas bērnu aizsardzībā ar bērnu tiesību nodrošināšanas funkcijām. Nodrošināt ar likumu, lai bērnu tiesību aizsardzību pašvaldībās uzraudzītu neatkarīgi speciālisti ar neatkarīgu finansējumu,” raksta RBTAC darbinieki. Viņi arī aicina valsts tiesību sargājošās organizācijas, tostarp Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, pārbaudīt, kas varēja Rīgas domē vienpersoniski izlemt likvidēt centru un pilnībā noņemt tam finansējumu 2010. gadam, ja Rīgas domes pirmā Budžeta komisijas sēde notika tikai 2009. gada 7. augustā, kurā skatīja šī gada budžeta grozījumus nevis finansējumu 2010. gadam.