Latvijas Būvniecības gada balvu saņem Rīgas Doms

 
©Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency

Konkursā "Latvijas Būvniecības gada balva 2016" GRAND PRIX saņēma Rīgas Doms, TEHNOLOĢIJU UN DIZAINA INOVĀCIJU BALVU - Ventspils lielais laukums un strūklaka "Fregate "Valzivs".

Par labāko sabiedrisko jaunbūvi tika atzīta biroju ēka "PLACE ELEVEN" Rīgā, Sporta ielā, labākā dzīvojamā ēka 2016.gadā tapusi Dzirnavu ielā. Pirmo vietu nominācijā "Ražotne" ieguva "Latvijas Finiera" rūpnīca Igaunijā "Kohila Veneer", bet par labāko koka būvi tika atzīta Latvijas Valsts meži biroja ēka Dundagā. Pirmā vieta nominācijā "Inženierbūve - jaunbūve" tika piešķirta gājēju tiltam pār Mūsas upi Bauskā, bet vislabākā inženierbūves rekonstrukcija ir veikta Biķernieku rallijkrosa tresē. Visveiksmīgākā fasāžu rekonstrukcija notikusi Rīgas 1.slimnīcas pirmajam korpusam. Nominācijā "Restaurācija" laurus plūca Ludzas Lielā Sinagoga, bet labākā rekonstrukcija noritējusi jaunajā Saeimas ēkā Jēkabā ielā. Publiskās ārtelpas nominācijā pirmā vieta piešķirta Baltijā lielākajai fizisko aktivitāšu zonai līdzās Rīgas. 84.vidusskolai.

Konkursu "Latvijas Būvniecības Gada balva 2016" un "Gada būvinženieris Latvijā 2016" svinīgajā gala ceremonijā piedalījās valsts institūciju, pašvaldību pārstāvji, diplomāti, uzņēmumu vadītāji, būvinženieri, arhitekti, nekustamo īpašumu projektu attīstītāji.

Konkursam kopumā tika pieteikti 88 objekti, aptverot daudzveidīgu ēku tipoloģiju, kas ir vismaz divas reizes vairāk kā citos ēku konkursos Latvijā un atšķirībā no citiem būvju konkursiem ir iespējams pieteikt būves, kuras Latvijas pilsoņi un uzņēmumi būvējuši arī ārvalstīs. Konkursa objektu amplitūda - ievērojama augtsceltne un liela sabiedriskā pirts, skolas un baznīcas, privātmāja un daudzdzīvokļu ēkas, vērienīgas ražotnes un mazas koka būves, stadioni un unikāla strūklaka un daudzi, daudzi citi.

Konkursa "Gada būvinženieris Latvijā 2016" uzvarētāji - labākais būvniecības projektu vadītājs ir Igors Šenbergs ("Velve", labākais gada projektētājs ir Jans Veļičko ("IG Kurbads"), pirmā vieta nominācijā, kas veltīta jaunajiem inženieriem, ir Raido Blumbergam (Ventspils, "Komunālā pārvalde"), labākais būvdarbu vadītājs Latvijā ir Juris Latvels ("Enfort").