Klasesbiedrene saskrāpē zēna seju, jo viņš meiteni fotografējis

© Rīgas Pašvaldības policija

Vakar, 22.novembrī, Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieks, nodrošinot sabiedrisko kārtību pie izglītības iestādes, saņēma informāciju no skolas medmāsas par kādu nesen notikušu konfliktu starp vairākiem skolniekiem.

Sieviete norādīja uz zēnu, kuram bija saskrāpēta seja. No skolnieka nesen gūtajām brūcēm pilēja asins. Medmāsa paskaidroja, ka brūces tūliņ apkops un, ka nav nepieciešams izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Pēc brūču apkopšanas zēns pastāstīja, ka viņu saskrāpējusi klasesbiedrene, kura pie matemātikas kabineta pozējusi, viņš ar draugu no kabatas izņēmis telefonus un nofotografējis meiteni. Klasesbiedrenei tas neesot paticis un viņa gājusi zēniem atņemt mobilās ierīces.

Zēns savu telefonu atdevis klasesbiedram, kuram izdevies aizbēgt, savukārt viņu meitene nogāzusi zemē un sākusi skrāpēt seju.

Par notikušo informēta cietušā māte, kura pēc neilga laika ieradās skolā. Sieviete izteica vēlmi rakstīt iesniegumu par meitenes darbībām, lai ar viņu sāktu strādāt psihologs. Pašas vaininieces māti neizdevās sazvanīt.

No konfliktā iesaistītajiem bērniem pieņemti rakstveida paskaidrojumi. Darbu ar bērniem pārņēma sociālais pedagogs.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais