Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja atbalstīja atsevišķu Rīgas pašvaldības poliklīniku reorganizāciju un iespējamo telpu maiņu.
Deputāti uzskata, ka līdzekļu efektīvākas izmantošanas nolūkā ir lietderīgi pašreizējo Rīgas pašvaldības SIA „Dzirciema poliklīnika” pievienot RP SIA „Iļģuciema poliklīnika”, bet RP SIA „Sarkanā krusta bērnu veselības centrs” un RP SIA „Veselības centrs 1” pievienot RP SIA „Veselības nams 5”. Fiziski „Dzirciema poliklīnika” un „Veselības centrs 1” paliks savās pašreizējās telpās, reorganizēta tiks tikai administrācija.
Pārējām sešām pašvaldības poliklīnikām statusu mainīt nav paredzēts.
Labklājības departaments ir izpētījis un izanalizējis datus par poliklīniku sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Situācijas analīze rāda, ka šo veselības aprūpes iestāžu finansiālie rādītāji atšķiras. Tāpēc, lai padarītu efektīvāku veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanai piešķirto līdzekļu izlietošanu, departaments ierosina veikt ambulatoro ārstniecības komerciestāžu reorganizāciju, mazākās SIA (tās, kurām finansējuma apjoms mazāks par 200 000 latu) pievienojot lielākām. Pievienojamajās poliklīnikās pacientu skaits pie valsts apmaksātajiem speciālistiem-konsultantiem ir daudz mazāks (piemēram, „Sarkanā krusta bērnu veselības centrā tikai vidēji 12 apmeklējumi dienā) nekā citās poliklīnikās (60 – 100 apmeklējumu dienā). Turklāt „Sarkanā krusta bērnu veselības centrs” atrodas tuvu divām citām pašvaldības poliklīnikām un izvietots ne pašvaldībai piederošā ēkā, tādējādi nelietderīgi tērējot līdzekļus telpu nomas maksai.
Departaments norāda, ka reorganizācijas gaitā jāievēro divi galvenie principi: 1) nedrīkst pasliktināties veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība un 2) netiek skarti primārās veselības aprūpes pakalpojumi.
Tiecoties efektīvāk izmantot pašvaldības telpas, departaments arī rosina RP SIA „Bērnu zobārstniecības centrs” pārvietot no pašreizējām telpām Stabu ielā 9 (plānots, ka tās tiks piešķirtas Rīgas Herdera vidusskolai) uz Rīgas 1.slimnīcas teritoriju.
Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kurdjumovs uzsver, ka runa nav par poliklīniku kā ārstniecības iestāžu likvidēšanu, bet gan tikai par to juridiskā statusa maiņu. „Cilvēki šo reorganizāciju pat nepamanīs, jo viņiem pārsvarā nekas nemainīsies. Toties poliklīnikām ietaupīsies līdzekļi, ko varēsim izmantot, tālāk uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību,” norāda L.Kurdjumovs.
Visām Rīgas poliklīnikām kopā paredzētais finansējums no valsts budžeta šogad ir 2 628 897 lati.