Policisti nogādā mājās apmaldījušos trīs gadus vecu puisēnu

© Rīgas Pašvaldības policija, RPP

Pirmdien, 13.jūnijā, pa dienu Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Sarkandaugavu. Zvanītāja ziņoja, ka sastapusi trīs gadus vecu zēnu, kurš ir nomaldījies no vecākiem.

Policisti ieradās norādītajā vietā, un tur sastapa zvanītāju un trīs gadus veco zēnu. Sarunas laikā policisti noskaidroja, ka sieviete, kāpjot ārā no tramvaja, pamanījusi, ka tajā pašā pieturā izkāpj arī zēns bez neviena pieauguša pavadoņa. Savukārt no zēna policisti noskaidroja, ka viņš dzīvojot Tvaika ielā. Precīzu ēkas numuru zēns gan nevarēja nosaukt, bet teica, ka mācēšot parādīt, kura ir viņa māja, ja to ieraudzīs.


Policisti zēnu uzņēma ekipāžā un devās Tvaika ielas virzienā, taču brīdī, kad darbinieki nonāca pie zēna norādītās mājas, policijai zvanīja pazudušā zēna māte. Mirkli vēlāk policisti noskaidroja mātes atrašanās vietu un devās uz norādīto adresi.


Bērns atdots mātei, bet vienlaikus no mātes pieņemts paskaidrojums par notikušo un pārrunāti drošības jautājumi. Izrādījās, ka māte savu dēlu bija atstājusi vecākā dēla uzraudzībā, kamēr pati aizgājusi uz veikalu, taču vecākais dēls acīmredzot nebija pienācīgi pieskatījis mazo rakari. Līdz ar to vecākā brāļa nevērību izmantojis mazais, dodoties pastaigā un izbraucienā ar tramvaju.
Informācija par notikušo nosūtīta arī Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai, lai izvērtētu, vai māte saucama pie atbildības.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais