Lai uzbūvētu skaisto estrādi, Rīgas pašvaldība ņems aizņēmumu uz 30 gadiem

© ekrānšāviņš/Nils Ušakovs

Rīgas pašvaldība ņems aizņēmumu Mežaparka Lielās estrādes renovācijai, tostarp tehniskā projekta izstrādei aizņemoties summu līdz 1,7 miljoniem eiro, bet tā īstenošanai ne vairāk kā 45 miljonus eiro, šodien vienbalsīgi lēma Rīgas dome.

Mežaparka Lielās estrādes renovācijas tehniskā projekta izstrādes finansēšanai pašvaldība 2016.-2017.gadā ņems aizņēmumu līdz 1 772 400 eiro apmērā, bet projekta īstenošanai, tostarp autoruzraudzībai un būvuzraudzībai, 2017.-2019.gadā ņems aizņēmumu, kas nepārsniegs 45 miljonus eiro.

Aizņēmumu plānots ņemt Valsts kasē. Pirmā aizņēmuma atmaksas termiņš paredzēts trīs gadi, bet otrā - 30 gadi. Par 30 gadus ilgu atmaksas termiņu ar nulles procenta likmi pašvaldība vienojusies ar Finanšu un Kultūras ministriju. Tomēr visus projektā ieguldītos līdzekļus nodrošinās Rīgas pašvaldība no sava budžeta.

Precīzas darbu izmaksas gan būs zināmas pēc projekta izstrādes un iepirkuma konkursa noslēgšanās, akcentē domes Finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse.

Līdz 2018.gadam Rīgas pašvaldība plāno pabeigt Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas darbu pirmo kārtu, bet jau līdz 2021.gadam plānots pabeigt jaunas estrādes būvniecību atbilstoši Jura Pogas arhitektu biroja izstrādātajam projektam, kas 2007.gadā uzvarēja starptautiskā konkursā. Veicot pirmās kārtas darbus, tiks pārbūvēta un paplašināta skatītāju sēdvietu zona, izbūvējot pazemes apjomu, kur tiks izvietotas tirdzniecības un ēdināšanas zonas, kā arī tualetes.

Plānots, ka šeit varēs izvietot līdz 35 000 sēdvietu vai 60 000 stāvvietu.

Savukārt līdz 2021.gadam plānots pabeigt jaunas estrādes būvniecību atbilstoši Pogas arhitektu biroja izstrādātajam projektam, kas 2007.gadā uzvarēja starptautiskā konkursā. Tas ļaušot uz skatuves vienlaikus izvietot vairāk nekā 11 000 koristu.

Pēc sākotnējām aplēsēm, konkursā uzvarot Pogas projektam, aizņēmuma summa gan bija plānota mazāka. Tika aplēsts, ka, realizējot projekta pirmo posmu, būtu nepieciešami 12 392 244 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet otro posmu - 19 921 658 eiro, neieskaitot PVN. Tātad kopējās izmaksas tika lēstas 32 313 920 eiro apmērā, neieskaitot PVN.

Latvijā

Vairāki tā saucamo “ātro kredītu” jeb distances kredītu aizdevēji jau vairākus gadus piemēro maksu par ātrāku naudas izmaksu patērētājam, taču neiekļauj to likuma noteiktajos procentu limitos. Kā noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”, nozares uzraugs jau pirms pusgada ir aicinājis šo praksi pārtraukt, taču sodījis nevienu nav.

Svarīgākais