Piektdiena, 1.marts

redeem Ilgvars, Ivars

arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Čību dēļ Rīgā nodurts cilvēks

© wikimedia.org

2016.gada 23.februārī Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds vīrietis par to, ka viņš tīši nodarīja tādu miesas bojājumu, kas bīstams dzīvībai (smags miesas bojājums), kas apsūdzētā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Saskaņā ar lēmumu par kriminālprocesa nodošanu tiesai apsūdzētā persona pērnā gada oktobrī, būdama alkohola ietekmē, atrodoties kādā dzīvoklī Rīgā, uzsāka kautiņu ar kādu vīrieti.

Minētā kautiņa pamatā bija strīds starp abām personām par to, ka cietušais it kā paņēmis apsūdzētā čības.

Kautiņa gaitā apsūdzētais, darbojoties tīši un vienaldzīgi izturoties pret sekām, kuras izraisīs viņa rīcība, taču apzinoties, ka tādējādi var nodarīt kaitējumu cietušā veselībai, brīdī, kad nepastāvēja nekādi reāli draudi viņa dzīvībai un veselībai, jo šajā laikā nekāds reāls uzbrukums viņam no cietušā puses nebija noticis un nepastāvēja arī šāda uzbrukuma draudi, ar nazi, kuru paņēma no virtuves, pienāca pie dzīvokļa istabā stāvošā cietušā un izdarīja ne mazāk kā četrus dūrienus ar nazi cietušā ķermenī.

Tādējādi apsūdzētais cietušajam vīrietim nodarīja vairākus ievainojumus, no kuriem divi pieskaitāmi pie smagiem miesas bojājumiem un atrodas tiešā cēloniskā sakarā ar cietušā nāves iestāšanos.

Ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 125.panta trešajā daļā.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.