Rīgas apgabaltiesa pagājušajā nedēļā atcēla lēmumu, ar kuru tika apturēta tiesvedība Anša Priedes prasībā pret apdrošinātāju "Gjensidige Baltic" saistībā ar kompensāciju par 2014.gadā Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, avārijā zaudēto ģimeni - sievu un meitu.
Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, 25.februārī ir atcelts lēmums par tiesvedības apturēšanu un lieta nodota atpakaļ Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai izskatīšanai pēc būtības.
Tiesvedību bija paredzēts apturēt līdz brīdim, kamēr stāsies spēkā spriedums paralēli izskatāmajā krimināllietā. Savukārt Priedes pārstāve aģentūrai LETA pastāstīja, ka galvenais arguments apgabaltiesai bija tāds, ka civilprocess un kriminālprocess nedublē viens otru un katram no šiem procesiem ir savi mērķi un savi līdzekļi faktisko apstākļu noskaidrošanai, līdz ar to nav pieļaujama nepamatota lietas novilcināšana. Tāpat Rīgas apgabaltiesa norādīja, ka normatīvie akti neparedz, ka galīgais nolēmums kriminālprocesā būtu atzīstams par priekšnoteikumu apdrošināšanas atlīdzības izmaksai, ko normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos un kārtībā veic apdrošinātājs vai Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs.
Apdrošināšanas kompānija "Gjensidige Baltic", pie kuras pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" apdrošina gan materiālos, gan morālos zaudējumus, vīrietim par viņa sievas un bērna nobraukšanu ar trolejbusu izmaksājusi kopumā 300 eiro lielu kompensāciju, iepriekš vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga". Apdrošinātājs sākotnēji lūdzis cietušajam iesniegt notiesājošu spēkā stājušos spriedumu, ar kuru būtu atzīts, ka negadījumā vainīga "Rīgas satiksmes" darbiniece, tomēr vēlāk kompānija nolēmusi segt bēru izdevumus un par sāpēm un garīgajām ciešanām atraitnim izmaksājusi morālā kaitējuma kompensāciju. "150 eiro par katru cilvēku. Tāda ir morālā kompensācija," raidījumam pastāstīja cietušais.
Līdz ar to avārijā ģimeni zaudējušais vīrietis nolēma vērsties tiesā pret apdrošinātāju. Raidījums norādīja, ka šai tiesvedībai var būt ļoti nopietnas sekas gadījumā, ja atklāsies, ka līdz šim satiksmes negadījumos cietušie kompensācijas par morālo kaitējumu saņēmuši pēc aplamas sistēmas.
Gadījumā, ja Priede šajā tiesvedībā pilnībā vai daļēji uzvarēs, "Gjensidige Baltic" solīja sūdzēt tiesā valdību par nepareizi ieviestiem Ministru kabineta noteikumiem.
LETA jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā tiek iztiesāta krimināllieta, kurā trolejbusa vadītāja apsūdzēta par mātes un meitas sabraukšanu Aleksandra Čaka ielā 2014.gada maijā. Lietu vērtē tiesnese Ināra Janēviča.
2014.gadā maija beigās Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, trolejbuss, kuru vadīja 1954.gadā dzimusi sieviete, uz gājēju pārejas notrieca 1982.gadā dzimušu sievieti un viņas 2009.gadā dzimušo meitu. Bērns no gūtajām traumām notikuma vietā mira, bet māte ar smagām traumām tika nogādāta slimnīcā, tomēr arī viņa vēlāk nomira.
Prokuratūras apsūdzībā teikts, ka trolejbusa vadītāja, tuvojoties regulējamai gājēju pārejai, nepievērsa pietiekamu uzmanību apkārtnei, brauca ar ātrumu, kas negarantēja kustību drošību konkrētajā situācijā, savlaicīgi neieraudzīja, ka luksoforā deg sarkanais signāls, un neapturēja trolejbusu pirms luksofora.