Salam atkāpjoties, ietves atkūst, sniegs no slīpajiem jumtiem sāk slīdēt lejup un arī lāstekas nespēj noturēties pie jumta kores. Tāpēc daudzviet Rīgā ap ēkām novilktas norobežojošas lentes vai novietoti citi šķēršļi, kuru uzdevums ir brīdināt: tur neej.
Pirmdien un otrdien pilsētas centrā vairākās vietās jumti tika tīrīti, bet ne mazums namīpašnieku vai apsaimniekotāju paļāvās uz laikapstākļiem – gan jau sniegs un sasalušais ledus nokusīs vai nokritīs. Uzlīstot lietum, vakar ietves pārvērtās par slidotavām un kājāmgājēji nereti gāja pa brauktuvi vai velojoslām.
Neatkarīgā novēroja, ka pilsētas centrā daudzviet ir gājējiem bīstamas ietves – klātas ar ledu un nekaisītas. Pat pie Saeimas nama vecpilsētā bruģakmeņi bija kļuvuši slideni. Ja sētnieki, kā teikts Rīgas domes saistošajos noteikumos, būtu sniegu un ledu notīrījuši līdz segumam, tad gājējiem slidināties nevajadzētu. Uz nenotīrītas ietves, turklāt lietus laikā, smiltis kaisīt nav jēgas, acīmredzot tāpēc sētnieki dienas vidū nebija redzami strādājam. Rīgas domē informē, ka pagājušās nedēļas laikā Rīgas domes Administratīvā inspekcija un Rīgas Pašvaldības policija (RPP) noformējusi ap 300 protokolu par sniega un ledus nenotīrīšanu no ietvēm un jumtiem. Šonedēļ protokolu varētu būt vairāk atkušņa dēļ – lāstekas kritīs, nenotīrītais sniegs gāzīsies, gājēji sūdzēsies. Rīgas domes saistošie noteikumi paredz, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pārvaldnieks nodrošina sniega un ledus notīrīšanu no balkoniem, lodžijām, būvju jumtiem, lāsteku nolaušanu, lai nepieļautu sniega un ledus krišanu no jumtiem, dzegām, ūdens notekcaurulēm un balkoniem. Piemēram, uz Brīvības ielas pie sabiedriskā transporta pieturvietas Cēsu iela kāda daudzdzīvokļu ēka apjozta ar lenti tāpēc, ka uz dažām palodzēm sakrājies sniegs. To notīrīt ir piecu minūšu darbs, bet gājējiem daļa ietves ir norobežota vairākas dienas.
Ja sniegs vai ledus apdraud gājēju vai transportlīdzekļu drošību, tas jānovāc steidzami. Norobežojošās lentes var izvietot tikai šo darbu veikšanas laikā, nevis atstāt dienām ilgi, atgādina pašvaldības pārstāvis Uģis Vidauskis. Viņš piebilst, ka namīpašniekam vai pārvaldniekam netiek izvirzītas prasības lāstekas no jumta novākt uzreiz, tikko tās izveidojušās, tas jāizdara saprātīgā termiņā. Tāpēc pašvaldība aicina iedzīvotājus ziņot gan Administratīvajai inspekcijai, gan RPP par vietām, kur ilgstoši manāmas norobežojošās lentes arī laikā, kad jumta sakārtošanas darbi netiek veikti.
Gadījies piedzīvot, ka tiek norobežota arī pieturvieta, kas atrodas līdzās namīpašumam. Pasažieriem transports jāgaida uz braucamās daļas. U. Vidauskis informē, ka šādos gadījumos nekavējoties jāinformē RPP, kas fiksēs, cik ilgi norobežojums ir izvietots.
Satiksmes departamentā informē, ka uz ielām sakrājušās ūdens atsūknēšanas tehnikas vienības vakar nosūtītas uz Bolderājas, Čiekurkalna, Sarkandaugavas un centra ielām, bet ūdeni iespējams atsūknēt pakāpeniski. Iedzīvotāji tiek aicināti ziņot Satiksmes un vadības centram pa bezmaksas tālruni 80003600 un nosaukt konkrētu adresi, uz kurieni jāsūta tehnika.